ANTIRADAR

Úpravy od motoru až po plasty
Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 198
Registrován: 19 led 2011, 14:12

Re: ANTIRADAR

Příspěvek od tomax » 13 říj 2011, 17:10

Werewolf píše:...pokud se na mě někdo lepí, nebo se svym agresivnějším stylem jízdy výrazně odlišuje od ostatních, z 90% má dotyčný buď audinu nebo pražskou značku!
Ja mam prazskou znacku a vsude rozdavam lasku. Poustim, uhnu, neblokuju krizovatky (kdyz neni kam jet), bliknu at lidi netapaj, proste jezdim ohleduplne, tak jak bych rad videl jezdit ostatni. Poctive davam blinkr i tam, kde bych z duvodu nuloveho provozu nemusel. Pokud je za mnou kolona 5 ti aut, necham je predjet at neblokuju provoz, pripadne pokud to nejde tak pridam nad dovolenou rychlost at nejsem brzda. Nemam mindrak z toho, ze me nekdo predjizdi. Zasadne zipuju, nicmene nenucene. Pokud nekdo nezna vyhlasku, netlacim se - dam blinkr a cekam, az me nekdo da prednost.

Pokud ma nekdo jine tempo nez ja, beru to jako slusnost mu uhnout (ulehcit predjizdeni) a na druhou stranu, pokud je to debil, at si jede... Moje bezne tempo, pokud to provoz/situace dovoluje, je 50-55 vesnice, 95-100 okrska, 140-170 dalnice. Pri predjizdeni zasadne nedodrzuji max. povolene rychlosti, protoze tento nebezpecny manevr chci delat co nejkratsi dobu. Plnou caru striktne nedodrzuji, drzim se zdraveho rozumu a predjizdim pouze tam, kam vidim. Obzvlaste za traktorem se na plne netahnu. Plati to i na druhou stranu, nepredjizdim na prerusovane, kdyz si nejsem jisty. V Polsku je prerusovana cara tam, kde ja bych nepredjizdel ani za zlate prase.

A ted priklad z praxe, vcera jsem se vracel na Prahu z vychodnich Cech pres Litomysl, V.myto, Hradec. Lehce prselo, narazil jsem na kolonu cca 20 aut, ktera se tahla za nejakou V3Skou nebo co to bylo. Kombinace kamionu a domordocu, par nedomorodcu. Jelo se cca 65 - 80km/h. Auta na sebe byla nalepena na vzdalenost jednoho auta. Na nekolika usecich, kde se dalo predjet nikdo nepredjizdel, tak jsem se toho ujal ja. Dal jsem to asi na 5x-7x a pokazde jsem se mel problemy, protoze jsem byl jediny kdo prezdjizdel, mel jsem Prazskou znacku a nikdo me nechtel pustit do te sve "skvirky"...proc? Po kazdem zarazeni jsem ubral plyn a vytvoril pred sebou mezeru, kdyby nekdo chtel predjizdet a zaroven jsem chtel videt az budu ja predjizdet. Nechapu, jak nekdo muze jet na vzdalenost jednoho auta za kamionem a nadavat na lidi, kteri predjzidi. Pokud nechces predjizdet, neblokuj ostatni. Nejsem superman, abych pokazde preskocil dva osobaky a jeden kamion v jednom tahu. Vsechno dopadlo dobre, nakonec jsem se pres ne dostal a pokracoval si svojim tempem na Hradec - Prahu. Verim, ze jsem vcera zadnou lasku nerozdal. Za mnou to pak jeste zvladnul nejaky Superb, take s prazskou znackou.

Pokud vyse uvedene znamena agresivitu nebo zlo, tak jsem asi pirat silnic :cry:

P.S. Jeste jedno popichnuti - ten kdo dodrzuje predpisy, neni dobry ridic. Dobry ridic je ten, ktery u rizeni premysli a predvida.
P.P.S. Nejvetsi problemy delaji (dle meho statistickeho mereni) Polaci a SPZtky "B" a "T". T jezdi jako prasata a B zadna ohleduplnost nebo laska. Audi nevybocuje ze statisticke odchylky 8-)
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)

Reklama
 

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: ANTIRADAR

Příspěvek od x-father » 13 říj 2011, 18:02

JJ. To taky nemam rad, kdyz za nekym kdo jede vyrazne pomaleji jede kolona lidi co si ho netroufnou predjet, ale zaroven se na sebe vsichni lepi jako kdyby se chystali kazdou chvili zacit predjizdet, ale jedou tak porad a neodvazi se. Kdyz uz nahodou mezi nejakejma autama je misto na zarazeni, tak spolehlive zmizi v okamziku, kdy se nekdo vzadu odvazi a predjizdet zacne. Jakmile totiz tyhle loudove vidi v zrcatku jak je nekdo predjizdi, tak honem slapnou na plyn, aby se nahodou nezaradil zrovna pred ne.

A s plnou carou souhlas. Taky ji semtam ignoruju, ale naopak znam mista, kde si predjizdet nelajznu ani na prerusovane, protoze rozhled vpred je tam tak mizernej, ze na to nemam "koule".

Takhle sem jel jednou za nejakou strelkyni, ktera vydrzela jet nekolik km na rovnem mirnem klesani s plnou carou z kopecka 80. O chvili na to jakmile se dockala prerusovane v tahle levotocive zatacce bez vyhledu do kopecka zacala predjizdet.

Dopravni znaceni je leckde nesmyslne a moc vazne ho neberu. A rozhodne se nehodlam nechat pokutovat za prekroceni rychlosti na rovnem prehlednem useku, kde nema dohled nic spolecneho s bezpecnosti provozu, ale stojej tam proste proto, ze si tam prijdou na sve.
Brachu zrovna nedavno nachytali jet 75 v obci. Klasicke mereni za ceduli tam kde jeste neni ani jedna chalupa.

Tak proto antiradary...

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: ANTIRADAR

Příspěvek od Werewolf » 15 říj 2011, 11:38

tomax píše: P.S. Jeste jedno popichnuti - ten kdo dodrzuje predpisy, neni dobry ridic. Dobry ridic je ten, ktery u rizeni premysli a predvida.
Tohle se mi líbí, pěkně si to vystih :-)

martin123
Příspěvky: 17
Registrován: 31 bře 2012, 16:43

Re: ANTIRADAR

Příspěvek od martin123 » 16 dub 2012, 15:24

tak jako ked sa sudruhovia vyhraju na znackach tak potom my ktori dodrzujeme predpisy musime ist 50km/h v miestach kde mas 2-prudovku a ani z jednej strany nic neni... ani chodnik... alebo cesty (ked dakdo pozna v Bratislave cestu na kosariska) tak radsej tam napisu ze cesta je neudrziavana a hodia tam 50km/h a miestami 30km/h (z jednej strany pole aj z druhej strany pole...)..... skratka keby ich nehodnotia len podla odpracovanej roboty lebo nezmyselne stopky (znizenie rychlosti) len spomaluje dopravu a ostatny ludia prerabaju na tom kdezto ten co to podal ako navrh sa nabalil...

nechodim podla predpisov kedze sa zaradujem do dopravy... idem tak ako seci (ked idu vsetci 70km/h v meste, idem aj ja... nechapem preco by som to spomaloval...) to iste aj dialnica aj mimo mesta... ked dakdo ide 110km/h mimo mesta a ide 30 aut po sebe tak nebudem ich zdrziavat aby som vynikal ale prisposobim sa...
auto: Opel Astra H 1,7 CDTi 74KW

Uživatelský avatar
jituka
Příspěvky: 177
Registrován: 07 zář 2011, 22:35
Bydliště: Dražovice

Re: ANTIRADAR

Příspěvek od jituka » 16 dub 2012, 15:41

My máme v autě antiradar, jen tak pro jistotu...jezdíme většinou podle předpisů, ale když je někde volno tak na to šlápnu a tak jsem ráda že mě upozorní že mám brzdit. Jinak já si na pražáky nestěžuju...:) když jsem byla v Praze, tak každý viděl blonýnu s brněnskou značkou a pěkně mě poštěli a byli na mě hodní....ještě že tak pač to bylo hrozný :D ale bohužel je fakt že audiny a takové auta jezdí dost rychle, ale ruku na srdce, já bych taky jezdila kdyby mi to jelo...:D ale je rozdíl jet jako hovado a ohrožovat ostatní lidi na silnici, nebo jet hodně rychle tam kde je málo aut a bezpečná situace.....:)

Georga
Příspěvky: 80
Registrován: 11 bře 2012, 14:12
Bydliště: Plzeň

Re: ANTIRADAR

Příspěvek od Georga » 16 dub 2012, 17:04

tomax píše: P.S. Jeste jedno popichnuti - ten kdo dodrzuje predpisy, neni dobry ridic. Dobry ridic je ten, ktery u rizeni premysli a predvida.
Pod toto se podepíši. Nejhorší řidiči jsou ti co jezdí striktně podle předpisů, myslí si že jezdí nejbezpečněji a ještě o své pravdě na silnici "přesvědčují" ostatní. Osobně preferuji typy řidičů, kteří jsou schopni přispůsobit jízdu svým schopnostem, schopnostem auta a okolním podmínkám (což by měl zvládnout každý s alespoň pětiletou aktivní praxí v řízení auta). Já osobně rychlostní limity neřeším a nikdy jsem za to nedostal pokutu ani body. Když to jde, jedu rychleji, když to nejde jedu pomaleji.

Předpisy i limity jsou nutné, na silnicích prostě musí být nějaký řád. Ale nikdy nemůžou nahradit lidský úsudek.
clasic III car. 1.6

vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: ANTIRADAR

Příspěvek od vencator » 16 dub 2012, 18:19

Ja myslim ze muze byt praxe i kratsi. Zalezi kolik toho najezdis :) ale za dobreho ridice se povazovat nebudu nikdy, abych nedelal blbiny. Kdo si moc mysli, moc skazi ;)
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

Odpovědět