Odstránenie DPF a EGR off

Úpravy od motoru až po plasty
Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od quicky » 04 kvě 2015, 14:53

pueblo píše:To je teda argument, to snad nemyslíš ani vážně....... :o
To myslim vazne a myslim to v zmysle, ze ti tu take auta stale jazdia. Zakazme teda jazdit aj takym autam. Nasledne mozme zakazat vsetky spalovacie motory a budeme jazdit vsetci spokojne na baterky. Myslim si, ze keby porovname pocet aut ktore uz od vyroby nemali DPF s poctom tych ktori si ho nechali vybrat, tak vies ktori su asi v prevahe. Takze sa tu rozhorcovat na par ludoch ktori to nemaju je na smiech.

A za druhe, doprial by som moralistom previest sa za mnou ked mi na Vectre vypaluje DPF :D Raz ma zastavila pani, ze mi hori auto :D fajnovy modrucky dym to dava a smrad este horsi jak ked s passatom niekto dobre zahuli.
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Reklama
 

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od swabel » 04 kvě 2015, 15:15

A na naše pomery - DPF poväčšinou začne vypalovať kdesi priamo v centre alebo meste. Nech sa páči, dýchajte :)
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
fidlerp
Příspěvky: 68
Registrován: 27 led 2012, 23:09

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od fidlerp » 04 kvě 2015, 21:20

Mate to pomylene chalani,

Ja som majitel 1,7 s DPF ktora lubi vypalovat castejsie ako 1,9. Pri rozumnej jazde k tomuto motoru a vdaka MKJ, je to v pohode vozenie a problem s DPF nemam. Preco? Lebo viem ako s tym jazdit. Ze jazdia stare auta, tie vykapu, teda na zapad od nas vlastne uz aj vykapali. Tak ako vykapali dvojtakty, rozne auta na svietiplyn ci parovozy.

Bohuzial, auto s DPF nie je urcene do mesta ani na kratke trasy, tam patri benzin. Nechapem, naco si kupujete auto s DPF potom. Kupte si to, co si kupit mate. Chcete jazdit lasnejsie, existuje LPG ci CNG, tam su zasa ine obmedzenia. Obmedzuje Vas aj toto? Tak jazdite vlakom a autobusom. Obmedzuje vas cestovny poriadok, jazdite bicyklom a mate pokoj. A v dnesnej dobe auto zacina znova znamenat luxus, lebo nie samotna cena auta, ale jeho prevadzka a poziadavky ho zacinaju enormne predrazovat.

Vyhodit DPF znamena sa stazovat ze nemozem jazdit rychlejsie ako 50tkou v obci a este ma seru policajti ze meraju rychlost (STK).
Zafira B, 2009 A17DTJ
OPCOM
Obrázek

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od quicky » 04 kvě 2015, 22:26

Tu sa nikto na dpf nestazuje. Moje dpf si zije 360 000km a nikdy s tym problem nebol, predpokladam ze umrie skor auto ako to dpf. Mozno preto, ze jazdim rychlostou pri ktorej sa DPF same vypaluje :lol:
Tu hovorim o tom, ze tych par ludi co si to dalo von tu ziadnu ekologicku katastrofu nesposobi a o tom, ze samotne vypalovanie DPF je pekna hovadina. Su to len vystrelky EU a spekulacie automobiliek ako to odrbat. Neviem kde byvas fidlerp, ale ja byvam v baden wurttemberg a aut ktore urcite DPF nemaju tu jazdi tolko ze ich neporatas ;)
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

zajacov
Příspěvky: 10
Registrován: 26 dub 2015, 21:21

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od zajacov » 04 kvě 2015, 23:22

Chlapi sorry ale kamna maj hulit,vim ze benzin je benzin ale tohle dela zase jiny veci.Nejde mi o nic jineho nez nasrat par vocasku s TDi a zkusit co takova nafta od Fiatu zmakne nez se pustim do OPC....mel jsem uz nekolik Opliku a ani jeden me nenechal,proto se jen tem Antiopel kecum smeju.Chci dokazat ze to je lepsi jak cely VW po vsech strankach.Kdyby ch chtel bejt jako ostatni poridil jsem si tenkrat petku golfa a ne hacko....ono to zase tak sileny nebude,nebot to bude softwarovat renomovana firma....a vejfuky nevejfuky...kdyz vas nekdo bude drzet pod krkem tak se taky asi volne moc citit nebudete co??tak to je totez...a jestli tu chcete moralizovat ze to zahuli tak myslim ze pro vas neni dostatecne EKO ani benzin..to potom mozna Priuse nebo mininalne Amperu...po celym svete se dejou ekologicky katastrofy a ja tu budu resit jedny nakrmeny kamna ...
Z19DTH 145kw

Uživatelský avatar
fidlerp
Příspěvky: 68
Registrován: 27 led 2012, 23:09

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od fidlerp » 04 kvě 2015, 23:56

Tu ide o to, ze ak si kupis DPF, tak mas DPF. Nechces DPF, si kup nieco ine. Ak Vam zoberu papiere na STK, bude to vasa vina a nikoho ineho ani nejakeho blbca eurouradnika. Vsetci su zli, ze?

Ospravedlnenie stylu ze jeden ci dvaja nevadi je zcestne a preto to tu tak vyzera kde sa pozriem. Kazdy si robi z vyhlasok, zakonov len prdel a trhaci kalendar. V tomto sa nezhodneme nikdy. Vsak kradne jeden dvaja to nevadi, rychlost prekroci jeden dvaja to tiez nevadi az kym vam niekto niekoho nezabije. A vysledok, vivat Slovakistan.
Zafira B, 2009 A17DTJ
OPCOM
Obrázek

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od swabel » 05 kvě 2015, 08:27

Fidlerp, ruku na srdce.. Ešte nikdy ti DPF nevypaľoval niekde v centre? v meste? :)
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od quicky » 05 kvě 2015, 09:20

swabel píše:Fidlerp, ruku na srdce.. Ešte nikdy ti DPF nevypaľoval niekde v centre? v meste? :)
to je jedna vec...
A druha kolko krat ste sli s autom na studeny katalizator napr do obchodu, len preto ze sa vam nakup nechcel nosit v ruke alebo podobne zbytocne jazdy. A to je jedno ci benzin alebo nafta. Ja idem pekne 15-20min pesi. Takze keby aj nemam filter, tak moje svedomie z toho ziadnu ujmu nebude mat. Cez STK prejdes pravdepodobne bez problemov, lebo tie kvoty su stanovene tak, ze pokial je motor v poriadku, tak aj bez DPF prejde
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 198
Registrován: 19 led 2011, 14:12

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od tomax » 05 kvě 2015, 11:34

Taky me stve jezdit za nekym kdo huli, ale na druhou stranu chapu proc to chteji vykuchat. Implementace techto technologii by nemela zvedat provozni naklady na auto, snizovat zivotnost a delat z ridicu dojnou kravu. Pokud technologie neni hotova, nema se pod tlakem zakonu do aut rvat.

Dalsi priklady nesmyslu:
Start/stop - nici motor, zasadne snizuje zivotnost a nejde trvale vypnout.
Vypalovani DPF - vstrikovani nafty do motoru a degradace oleje, snizovani zivotnosti.
Ekologicka napln HFO-1234yf - Mercedes zjistil, ze neni za urcite situace bezpecne pro ridice... uhorite v aute od r. 2017, ale budete eko!

Takze to opravdu neni cernobile.
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstránenie DPF a EGR off

Příspěvek od swabel » 05 kvě 2015, 13:06

K bodu 2 - nafta sa vstrekuje do DPF, ak sa regenerácia neukončí úspešne, vtedy ide nezhorená nafta naspäť do motora.
So zvyškom súhlasím, DPF mám v aute aj ja a nie som nadšený touto technológiou. Berie to ľuďom čas a peniaze a drvivá väčšina áut s DPF aj tak vypaľuje v meste.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Odpovědět