Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 19 říj 2013, 19:28

Zdravím tady
předem se omlouvám,jestli už to tady bylo nebo je,ale hledel jsem a nic jsem nenašel...

Mám problé s moji navigací DVD90NAVI
včera jsem tam vložil dvd s novou mapou(nosič DVD+R)
dvd se mě načetlo,navigace najela v pohodě,našla pozici vše oki,ale když jsem chtěl vysunout dvd,tak nevyjelo...
od té doby se po zapnutí navigace chová takto:

rozjede se nechanika,chvilku zkouší hledat,ale po chvíl se zastaví a navigace nahlásí,buďto "není CD" nebo "vložte správné CD.."
poté se zastaví a nic se neděje,ale ne a ne disk vysunout :-(
a nebo se dvd stále točí ale stále se nic neděje....

Víte prosí někdo,jak dostat cd ven,nějaký reset nebo mechanicky ...podržet eject + .... atd.

Díky za každý tip,radu
a pokud to tady už je,bylo tak se omlouvám,ale opravdu jsem pročítal vše co mě našlo DVD90NAVI,ale o tomhle nic

Reklama
 

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od power2 » 19 říj 2013, 20:08

Nepotěším Tě, protože to bude něco stát. Z vlastní zkušenosti se mi přesně tohle taky stalo v létě, odešla elektronika na desce u mechaniky. Laser je OK. Musíš si koupit novou mechaniku. Výhoda je ta, že mechanika je stejná, jako u víc výrobců aut např BMW, takže je líp dostupná. Koupil sem si jetou tuším za 1900,- z číny z BMW.
DVD vytáhneš tak, že odpojíš odpojíš rádio a znovu ho zapojíš a zmáčkeš tlačítko vysunutí. Musíš do pár vteřin, jinak už zase nevyjede. Aspoň u mě to tak bylo. Nebo vydělej rádio a odpoj, odklop kryt, odpoj a vyšroubuj mechaniku, tu rozeber. Na vrchu mechaniky je štítek s typem. Pokud možno kup se stejným kódem. Ostatní by měly taky fungovat, ale pro jistotu. Stačilo by sehnat jen tu desku z mechaniky, ale tu sem nikde nenašel.


http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=dv ... +&_sacat=0

Obrázek
Obrázek

Další možnost je zkusit nechat si ji opravit, ale vidím to s cenou úplně stejně, jako s tou mechanikou a to ještě kdo ví

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 20 říj 2013, 09:37

Díky moc za odpověď,sice se to moc dobře nečte :-( ,ale alespoň se mám od čeho odpíchnout ...

Ještě se zeptám,jelikož nejsem moc velký šťoural do aut....
Odpojit rádio,musím ho vymontovat,nebo jde někde jen odpojit konektor nebo vyndat pojistku na něj...
a potom asi budu muset zadat po zapojení bezpečnostní kód(mám ho).
Je to nějak složité ho zadat ten kód...postup by byl ppř.jaký?

Jde mi především o vyndání toho DVD,protože se párkrát stalo,že se točí ikdyž vyndám klíček a zamknu auto,možná se potom zastaví,ale čekat pořád a kontrolovat,jestli se točí nebo ne,se mi nechce.
Mechaniku bych zkusil sehnat někde na bazaru,na vrakáči.Novou kupovat nechci.

díky moc

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od vojtavojta » 20 říj 2013, 09:44

Radio musis vytahnout ven (navod tady najdes) a ze zadu odpojit gps-ku,antenu od radia,rgb-cko a konektor s elektrickym svazkem. Pokud se nepletu tak pri montazi nazpet,nebudes muset zadavat zaden kod.

https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... 2167#p2167
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 20 říj 2013, 10:46

vojtavojta píše:Radio musis vytahnout ven (navod tady najdes) a ze zadu odpojit gps-ku,antenu od radia,rgb-cko a konektor s elektrickym svazkem. Pokud se nepletu tak pri montazi nazpet,nebudes muset zadavat zaden kod.

https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... 2167#p2167
díky díky

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od power2 » 20 říj 2013, 10:47

Nemyslím si, že by si ji sehnal na vrakáči. DVD90 je hodně málo používaná. Stačí se podívat, kolik lidí ji má tady na foru. Tak 3-4. No můžeš zkusit z jiných aut, ale za to budou chtít taky sumu. Navíc si nemyslím, že by kuchali rádio a dali Ti jen mechaniku. To prodají celý rádio. Podíval bych se na tom ebay, jak sem dal odkaz. Pužívaný tam sou taky

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 20 říj 2013, 11:35

power2 píše:Nemyslím si, že by si ji sehnal na vrakáči. DVD90 je hodně málo používaná. Stačí se podívat, kolik lidí ji má tady na foru. Tak 3-4. No můžeš zkusit z jiných aut, ale za to budou chtít taky sumu. Navíc si nemyslím, že by kuchali rádio a dali Ti jen mechaniku. To prodají celý rádio. Podíval bych se na tom ebay, jak sem dal odkaz. Pužívaný tam sou taky
Tak to je "super" ,že já musím mít takovou smůlu :(
No každopádně děkuju za radu...nejdřív zkusím vyndat to dvd a potom budu řešit co dál s tou mechanikou....
díky moc


Tak jsem to několikrát zkusil vypojit a zapojit a držet eject,ale bezvýsledně,dvd prostě ne a ne vysunout,takže ji mám už doma a večer zkusím asi rozebrán. :(

Uživatelský avatar
Skrolant
Příspěvky: 523
Registrován: 27 pro 2011, 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od Skrolant » 20 říj 2013, 14:42

To co popisuješ v prvním příspěvku je normální chovádí navigace. Po inicializaci se snaží laser zaostřit své ohnisko na reflexní vrstvu a pokud nic nenajde, napíše že není vloženo DVD/CD. Pak žádné tlačítko na vysunutí nefunguje, protože proč taky, když tam žádné DVD/CD není.

Domnívám se, že jsi "pálil na špatné medium, špatnou rychlostí" ze kterého se data ztratila.

V této chvíli bych ještě neztahoval kalhoty před brodem, který je ještě daleko. :mrgreen: Zkus vytáhnout medium postupem který Ti popsal power2. Tj. odpojit konektor napájení radia a po připojení mačkat eject. V tvém případě odpoj baterku a po cca minutě ji připoj a mačkej eject. Pokud medium vyjede, vyzkoušej jiné. Pokud se to bude opakovat bude s největší pravděpodobností v háji laser mechaniky a nezbyde Ti tedy nic jiného než výměna mechaniky.

Dej vědět jak jsi dopadl.
Only Flying Is More Beautiful, Pure Passion - OPC
ZAFIRA B OPC - Modrý deník

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od power2 » 20 říj 2013, 14:56

Já sem zkoušel origo DVD s mapama, co sem dostal s autem a dělalo to taky. Laser sem měnil a nepomohl. Mechanika se tvářila jako kdyby v rádiu vůbec nebyla. Nezobrazovala se mi tam ani ta hvězda u karty navigace. Když si čtu, jak to popsal kolega výš, tak v tom vidím úplně ten samej problém. Když vložíš špatný medium do mechaniky ať už špatně vypálený, nebo s jinejma datama, tak ho vyplivne ven. Aspoň u mě

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od PepaS » 20 říj 2013, 16:11

jednou si pro češtinu přijel pán, podle navigace v ní žádné mapové CD neměl, tak jsem chtěl vložit SW CD..., ale jaksi to nešlo. V mechanice už jedno "mrtvé" CD bylo – metoda vypnout, zapnout + stisk eject zabrala, ale těch pokusů bylo opravdu hodně, takže to opravdu chce trpělivost. Mimochodem, to mapové CD měl pán v mechanice vložené obráceně :D.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět