Naprogramovatelné funkce

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Raptor181
Příspěvky: 34
Registrován: 04 kvě 2008, 19:07
Bydliště: West Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od Raptor181 » 17 čer 2009, 20:32

janda82 píše:Ahojte, som zo severneho slovenska a chcel by som si dat naprogramovat BC, denne svietenie a ovladanie okien cez DO, mam ponuku bez papiera v autorizovanom servise za 50€ :shock: , zda sa mi to celkom dost. Poradili by ste mi kde by sa to dalo spravit za rozumny peniaz? Nebranim sa ani pripadnemu vyletu, za tie peniaze by to slo aj k RomanoviK :) ale ak by bolo nieco blizsie bol by som len rad.
Tak to si myslim ze je to dobra cena.
Cesta k RomanoviK a spat + cena Romanovej prace = viac ako 50Eur.
Opel Astra H Caravan (Stela), Enjoy, 1.6 16V 85kW/115PS, Z16XER
http://www.rfsystem.sk/shop info@rfsystem.sk
Diagnostika, autoelektrika, predaj montáž autoalarmov, LED žiarovky, autožiarovky, LED daylight, tacho, airbag, immo, odkodovanie autoradii.

Reklama
 

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 246
Registrován: 15 črc 2009, 08:13
Bydliště: Juzne cechy / Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od MrMarian » 15 črc 2009, 11:25

Zdravim,

Mam palubny pocitac, a celdenne svietenie ...

Momentalne ale neviem ci mam dalsie funkcie ako "Komfortní zavírání oken", "Funkce Folow me home" a "Zamykání po rozjezdu vozidla" - dnes zistim a dam vediet.

V kazdom pripade to chcem mat spojazdnene, tak sa pytam ze ci to je mozne urobit z pal. poc. nejakym nastavenim, alebo len nejakym jednoduchym nastavenim niecoho, alebo sa to musi urobit cez Tech2 (nemam)?

RomanK: aka by to bola cena ak by som za tebou prisiel a urobil by si mi to?

Dakujem

M.
Opel Astra H 1.6 16V 85kW Z16XER Enjoy 7/2009 sedan
+ Sada Enjoy Plus, Metalická barva, Rádio CD30 MP3 - 7repro, Přední mlhová světla, Ráfky z lehkých sliltin, Palubní počítač, Tempomat, ....
Obrázek

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od corsaczek » 15 črc 2009, 15:49

MrMarian píše:Zdravim,

Mam palubny pocitac, a celdenne svietenie ...

Momentalne ale neviem ci mam dalsie funkcie ako "Komfortní zavírání oken", "Funkce Folow me home" a "Zamykání po rozjezdu vozidla" - dnes zistim a dam vediet.

V kazdom pripade to chcem mat spojazdnene, tak sa pytam ze ci to je mozne urobit z pal. poc. nejakym nastavenim, alebo len nejakym jednoduchym nastavenim niecoho, alebo sa to musi urobit cez Tech2 (nemam)?

RomanK: aka by to bola cena ak by som za tebou prisiel a urobil by si mi to?

Dakujem

M.
Komfortní zavírání oken naprogramovat jde, Follow me home funguje když vypneš zapalování a problikneš světlama (levá páčka k sobě) - tak potom to asi cca 30s svítí (že by to Astra uměla dělat automaticky jsem neslyšel, jestli jo, tak to chci taky), zamykání po rozjezdu vozidla fungovalo snad jen na Astrách MR 2004.5, takže budeš muset zamykat ručně na přístrojový desce.

sekiller
Příspěvky: 72
Registrován: 27 črc 2009, 10:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce - Check control

Příspěvek od sekiller » 24 srp 2009, 16:23

Ahojte,

vcera vecer som zistil, ze mi auto okrem ineho kontroluje aj stav hladiny kvapaliny v nadrzke ostrekovacov (check control). Podla original prispevku od RomanaK by v tomto malo byt tiez obsiahnute aj kontrolovanie vonkajsieho osvetlenia (ziaroviek) pripadne chladiacej kvapaliny. Mozem predpokladat, ze to tam bude tiez (minimalne kontrola ziaroviek) alebo su to na sebe nezavisle kontroly? Podla toho ako som to pochopil na kontrolu chladiacej zmesi treba nadrzku s cidlom, len neviem, ci aj na kotrolu ziaroviek treba nejaky specialny diel. Samozrejme bola by moznost skusit tam hodit vypalenu ziarovku ,ale priznam sa, bez toho zeby to bolo skutocne nutne sa mi v tom hrabat nechce.
Je tiez nejak mozne z vonka opticky rozoznat ci ma nadrzka chladiacej kvapaliny cidlo?

Inak, to bol dalsi moment kedy ma Zafirka prijemne prekvapila, vlastne som sa len snazil vystriekat cistu vodu, ktoru som uz mal naliatu v ostrekovacoch, nech ju mozem doliat letnou zmesou.
Tak teraz cakam kedy sa na palubovke 'zjavi' najaka dalsia funkcia :D
Zafira B Z19DT COSMO 88kw
DVD90 navi EU 2009

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od x-father » 24 srp 2009, 17:53

Nevim jak Zafira, ale je to prevlecena astra a tu mam :)

Do astry se dava mensi 2l a vetsi 4, nebo 5l nadobka. Ta vetsi ma senzor. Check Control ma hlidat zarovky a stav ostrikovacu. Spolehal jsem na to, ze ma hlidat i stav hladiny v chlazeni, ale tuhle jsem byl vyveden z omylu.

Vypalenou zarovku tam davat nemusis. Uplne postaci, kdyz ji odpojis. To je to same.

Hlidani stavu ostrikovacu bez check controlu myslim nejde, takze ho mas (check control bez hlidani ostrikovacu jde).

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od vojta » 24 srp 2009, 20:07

senzor můžeš mít jak na menší nádobce tak na větší, větší se dává pokud máš ostřikovače světel. Romank mi řikal že hlídání žárovek se nedá aktivovat bez hlídání hladiny chl. kap. a kapaliny ostřikovačů. Já sem si tam ty dvě čidla dodal a funguje mi komplet checkcontrol
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od Pepino_GH » 24 srp 2009, 20:29

Dovolím si Vojtu upřesnit, když mu Roman aktivoval check control, říkal mi, že mi to může aktivovat ihned též, jen když mi budou chybět ta čidla, která Vojta zmiňuje, bude mi to stále hlásit chybu...
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od vojta » 24 srp 2009, 20:51

no tak sem to myslel, nepředpokládal sem že by někdo chtěl neustále potvrzovat hlášky na displeji že mu chybí kapaliny
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od x-father » 28 srp 2009, 13:34

No ja mam astru vyrobenou koncem 2007, takze je to uz vzor 2008.

Check control me dodelavali v autorizovanem servise. Cidla tam nemam. Mam malou nadobku a nizky stav ostrikovani nehlasi. Sami nevedeli, jestli to bez cidel pujde. Pocital jsem i s tim, ze bych nechal vymenit nadobku a nechal tam dat cislo. Pry by to stalo 1500. Nakonec to potreba nebylo a mel jsem to zadarmo.

Nizky stav v chlazeni taky nehlasi, cou jsem si tuhle overil, kdyz me chybelo 1,5l a ani to neceklo.

Praskle zarovky me to hlasi, takze nevim jak u starsich aster, ale u novejsich to jde i bez cidel a zadne chyby to nehlasi.

sekiller
Příspěvky: 72
Registrován: 27 črc 2009, 10:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od sekiller » 28 srp 2009, 13:47

Ak to spravne chapem, tak cez Tech2 sa check control aktivuje samostatne pre ziarovky/ostrekovace/chladiacu kvapalinu, pricom na ziarovky netreba nic menit, ale na kontrolu hladiny v nadrzkach treba mat osadene cidla.
Tiez ziarovky testnem odpojenim ako mi niekto radil hore, chladiacu kvapalinu koli testu asi vylievat nebudem :) Daj usa tie cidla nejak opticky najst pri pohlade pod kapotu?

Rozmyslam este nad jednou upravou mojej Zafiry: dorobenie tlacitka Sport. Nie zeby so mmal zaujem sa pretekat, skor sa obavam ako sa auto bude spravat v zime na snehu, kedze ESP sa neda vypnut. Ak to spravne chapem, tak pri aktivovani Sport modu sa vypina tiez ESP. Moze mi niekto potvrdit alebo vyvratit, ci dorobenim tohto tlacitka budem moct vypinat ESP? Je to vobec v zime pri tomto aute potrebne (mam auto iba mesiac, takze neviem ako sa bude na snehu spravat.)
Zafira B Z19DT COSMO 88kw
DVD90 navi EU 2009

Odpovědět