Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Jirka156
Příspěvky: 207
Registrován: 15 zář 2008, 22:34

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od Jirka156 » 29 lis 2009, 21:41

Mám CD70Navi to je fajn, ale asi bohužel MID nemýlím-li se (barevnou obrazovku). Bude možné přehrát češtinu. Aspoň do budoucna?
a_cfoto13.jpg

Reklama
 

Dušan
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2009, 21:41

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od Dušan » 29 lis 2009, 21:49

Čau Jirko, taky nejsem znalec, protože jsem vlastníkem Astry teprve 14 dní, ale jak se tak pomalu prochroustávám tímto ( fakt super forem) mám pocit že máš display CID. ;)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od milosh » 29 lis 2009, 22:05

JJ CID - Color info display 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od swabel » 30 lis 2009, 20:14

Pepa mas pripravene aj SW CD s SK lokalozaciou???
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 01 pro 2009, 06:16

swabel píše:Pepa mas pripravene aj SW CD s SK lokalozaciou???
zatím ne, nicméně všude jsem psal, že se slovenštinou počítám, takže: v opravdu brzké době zahájíme s RomanemK programování češtiny a vzápětí budou následovat práce na slovenštině. Hlavně bude nutné přeložit vše, tj. texty palubního počítače, navigace, rádia a TMC zpráv do slovenštiny, a k tomu budu samozřejmě potřebovat pomoc. Vzhledem k faktu, že programování bude za úplatu, bude i překladatel odměněn honorářem a samozřejmě i bezplatným naprogramováním slovenštiny.
Věc má ovšem jeden háček, a to je překlad TMC zpráv. Jak jsem psal, je jich opravdu hodně (2047) a je žádoucí se kvůli srozumitelnosti a jednotnosti textů držet normovaného překladu. No a aby jeden nemusel opisovat několik desítek stran textu, chce to získat přístup k normě v PDF formátu. S ČSN EN ISO 14819-2 (Dopravní a cestovní informace (TTI) – Zprávy TTI předávané kódováním dopravních zpráv – část 2: Kódy událostí a informací pro Rádiový datový systém – Kanál dopravních zpráv (RDS-TMC)) se mi to povedlo a texty vyzobávám přímo z normy.
Ovšem nevím, jak by se dalo vyřešit s STNENISO 14819-2 (Dopravné a cestovné informácie (TTI). Správy TTI sprostredkované kódovaním údajov o cestnej premávke. Časť 2: Kódy udalostí a informácií pre rádiový dátový systém. Kanál dopravných správ (RDS-TMC) (ISO 14819-2: 2003)).

Máte někdo z SK zkušenosti s přístupem k STN v elektronické podobě?
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od swabel » 01 pro 2009, 08:08

Mam v praci pristup k STNkam v elektronickej forme avsak ineho charakteru (skor stavbarske normy a pod.). Pokusim sa to nejako zohnat a dam vediet, ako som dopadol.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 01 pro 2009, 13:51

Po diskusích s RomanemK jsme stanovili cenu programování češtiny do CD70/DVD90 a displejů na 2.000Kč.

Co tedy bude v češtině? Všechny texty palubního počítače, rádia, navigace včetně TMC zpráv a hlasová hlášení navigace.

Pozn1.: českou variantu TMC textů si bude muset každý uživatel doplnit podle mého návodu sám (pořízení kopie mapového CD/DVD se změnou jednoho souboru), protože tyto texty jsou součástí mapových CD/DVD, které nemohu šířit. Překlad TMC textů bude k dispozici během prosince letošního roku

Pozn2.: české popisy (tag) MP3 budou zobrazovány bez CZ znaků. Pokud by si uživatel změnil jejich kódování, byly by zobrazovány včetně CZ znaků

Co nebude v češtině? Ovládání klimatizace a portálu mobilního telefonu UHP zůstane v italštině.

Pozn1.: aktivním uživatelům UHP bych programování češtiny zatím nedoporučoval. Možná časem vyřeším i lokalizaci UHP, ale zatím to nemám v plánu

Pozn2.: existuje možnost nahradit angličtinu (němčinu) češtinou, potom by UHP zůstalo v angličtině (němčině). Nyní nahrazuji italštinu, takže kdokoliv má kdykoliv možnost se vrátit k angličtině a němčině

Jak bude programování probíhat? Jak jsem psal, v tuto chvíli mám vyřešenou změnu SW po kabelu u displejů CID verze CD59, CD83 a displejů GID verze GD59. Přeprogramování displeje trvá přibližně 30minut a navigace cca. 15minut, celkem by tedy celá akce měla být do hodiny hotová.

Kde bude programování probíhat? U RomanaK v Brně nebo u PepaSe v Lysé nad Labem. U mě (PepaSe) to ovšem bude s omezením, protože Tech2 si pouze půjčuji. Roman také počítá s případnými „hromadnými“ akcemi a srazy.

Do konce roku 2009 bude probíhat testovací režim za cenu 1.500Kč.

Co je testovací režim? Všichni zákazníci z testovacího režimu budou mít nárok na bezplatné přeprogramování CD70/DVD90 a displeje v případě odhalení chyb lokalizace. Všichni ostatní zákazníci budou za opravu chyb lokalizace platit symbolický poplatek.
Naposledy upravil(a) PepaS dne 30 pro 2009, 21:33, celkem upraveno 1 x.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od vojta » 01 pro 2009, 18:15

dneska jsem zkošel nahrát mluvenou češtinu do CD70 ve vectře C a nepodařilo se, může to bejt mediem? přitom moje dvd90 v háčku to skousla v pohodě a vše běží, použil sem medium verbatim cd-rw

tady je fotka servisního menu cd70 jestli to pomůže

Obrázek
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

mamola
Příspěvky: 1
Registrován: 05 pro 2009, 00:03

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od mamola » 05 pro 2009, 00:14

ahoj,mám na vás dotaz.Rád bych zakoupil astru ale nevím zda se vyplatí koupit se zabudovanou navigací nebo dokoupit navigaci mobilní?Mohu se zeptat jak kvalítní navigace je ve vozech r.v.2006 jaké mají rozlišení ,jdou do nich sehnat aktualizované mapy a čeština?Je možné mít najednou spuštěnou navigaci a rádio nebo to dohromady nelze?Děkuji za info a zkušenosti?

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od milosh » 05 pro 2009, 18:39

Mamolo nemusis psat stejny dotaz do vice kategorii
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět