Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 21 říj 2013, 20:05

S tím souhlasím,s flashováním firmware u cd romů jsem taky něco zažil....
To,že tam nacpu vypálené médiu beru,že riskuju,že bude špatné,blbě vyvážené(už se mě to stalo a rozsekalo romku pěkně),dnes ty média stojí pár peněz...
Ale tohle se mě může stát i s originálem .... aco potom,jak z toho ven,o to mě šlo...

To by mě zajímalo,jak to dostat prostě ven....


DVD jsem pálil dvojkou,jako předešlé,které šlapali,fakt je,že mechaniku už nejaký pátek mám,
na druhou stranu,takhle navigace si nechala líbit mnohem víc,než třeba Blaupunkt...tam je to mnohem náchylnější.

Reklama
 

eXp10it
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2013, 19:45

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od eXp10it » 21 říj 2013, 20:31

Nemyslím si, že by byli autoři firmware mechaniky/rádia takoví idioti, že by tam nenechali nějaký fígl na to jak donutit médium vyjet ven. Akorát jsem to na internetu nikde nenašel. I na té nejsprostější mechanice je přece nouzový otvor pro zasunutí kancelářské sponky který jí otevře :/

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od power2 » 21 říj 2013, 20:34

Jenže tohle je úplně jinej mechanismus - slot in. Nouzová dirka je u šuplíkových mechanik. Až se vrhneš na rozdělávání, složit to zpátky jde dobře jen s mediem uvnitř. Díky mechanismu, kterej se celej posune a odklopí, to jde složit. Když tam medium neni, tak tam zavazí všelijaký kovový šoupátka. Nevím, jak to soudruzi projektovali. Jde to vytáhnout trikem, že to polorozebereš viz http://www.xoutpost.com/articles/all-bm ... drive.html

eXp10it
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2013, 19:45

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od eXp10it » 21 říj 2013, 20:53

Jj slot-in ještě moje rozlišovací schopnosti poznají, já to myslel principiálně. Ono i na ty slot-in mechaniky třeba v noteboocích právě existují specifické fígle jak médium dostat ven.

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od power2 » 21 říj 2013, 20:58

No jo, boužel se slot in u pc nedá srovnávat tady s tím. Tam jdou placky přímo. Tady se disk zasune a propadne tak o cm níž

eXp10it
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2013, 19:45

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od eXp10it » 21 říj 2013, 21:04

Třeba zrovna na BMW tvrdí, že podržením obou ejectů a volume down rebootuje rádio a postupně vysune média z obou slotů...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od PepaS » 21 říj 2013, 21:05

pajus99 píše:To by mě zajímalo,jak to dostat prostě ven....
u CD70Navi jsem vysouvání zamrzlého média řešil připojením 9V na vývody motorku mechaniky, který ovládá posuv CD. Samo že muselo rádio z auta ven a mechanika ven z rádia, ale to bylo vše ;). Jinak u DVD90Navi jsem kdysi před lety při vývoji češtiny velmi, velmi, velmi, často řešil zamrzlé SW CD. A jediné, co vždy zabralo, bylo mačkaní tlačítka eject při připojování napájení k DVD90. Pokud si připojil akumulátor a potom běžel k navi, tak to bylo už pozdě. Chce to dělat současně :).
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 21 říj 2013, 21:41

eXp10it píše:Třeba zrovna na BMW tvrdí, že podržením obou ejectů a volume down rebootuje rádio a postupně vysune média z obou slotů...
Tak tahle kombinace měnenapadla,určitě vyzkouším,pokud mi to tam znovu zůstane,zkoušet to budu....už vím jak to rozebrat,tak buď to bude o.k. a nebo si to rozeberu znovu

2 PepaS:
Radio jsem měl odpojené,zapojil baterku a potom jsem zapojil konektor a mačkal ...to si myslí je o.k.? A opravdu těch pokusů bylo a bylo...
už mě bylo líto toho konektoru a talčítek :shock: ,tak jsem to rozebral.
Připojit napětí jsem nezkoušel,ale taky by to mohlo být řešení.

Jinak jsem opravdu koukal a koukal,jestli tam není nějaky "fígl tlačítko",ale nenašel jsem nic.

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od power2 » 21 říj 2013, 22:35

a kde budeš hledat to tlačítko hlasitost dolu? :) Tohle je jiný rádio, má jen stejnou mechaniku. Podívej se na ten návod, co sem dával výš

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 22 říj 2013, 07:36

No jo,ja to spatně přečet a pochopil :-). Myslel jsem,že podržím oba ejecty a volume(to je vlastně on/off)
Ale zkusit to mužu,pokud tam zase zustane,dneska až přijedu,tak tam zkusím znovu vložit dvd a uvidím,co se stane....:-*


Na návod jsem koukal,to rozebrání radia je zhruba stejné,jak sem to dělal,akorát ta mechanika mě příjde jiná.Musel jsem odmontovak i přední část a malinko ji povysunout,abych odklopil ten celý mechanismus s těma packama,které brání právě vsunutí dalšího media,ale jen trošlu,na jedné strané je taková malá vidlička a táhlo co to ovládá a ještě další mechanika na detekci vložení media....

Jak budu mít čas,tak ty fotky nahodím a vložím odkaz...

Ale přeci jen bych bral lepší řešení.než to rozebírak

Odpovědět