Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 20 říj 2013, 17:34

Jak jsem psal na začátku,dvd mě to načetlo bez problémů,načetlo mě tu mapu a našlo i pozici,ale při vysunutí mě to zradilo,od té doby to po zapnutí hledá a hledá ,ale nenajde....
DVD je páleno v MagicIso rychlost 2x,jako předešlé dvd..které šlapaly v pohodě....může být vadné médium,to beru,ale jak ho vyndat,to je oříšek...
ještě než to rozeberu,zkusím jěště pár pokusů s tím připojení a ejeckt....jak radíte

děkuji moc

EDIT:
Tak jsem to teď zkoušel asi hodinu odpojovat a připojovat,držet nebo mačkat eject,odpojil jsem i baterku a zkoušel znovu a znovu připojovat,ale výsledek je pořád stejný...
dvd ne a ne vysunoutt,pořád je slyšet,jak se dvd roztočí a zkouší načítat,ale po chvíli se zastaví a napíše "no cd" a konec nebo "vložte správné cd" :x

Reklama
 

eXp10it
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2013, 19:45

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od eXp10it » 20 říj 2013, 19:32

Taky si myslím, že to bude jen vadným médiem. Ten obrázek mechaniky z BMW mě dovedl až tady http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=419511 píšou tam, že prosté odpojení a zapojení baterie nestačilo a bylo třeba baterii nechat odpojenou přes noc... nevím proč by si měl vymontovávat rádio a k čemu jinému by při tom došlo než odstřihnutí rádia od "šťávy". Když se médium uvnitř točí tak si myslím že mechanika bude jak po elektronické tak mechanické stránce v pořádku jen tam je ta blbá logika, že když si myslí že v ní není žádné médium vevnitř, tak vůbec nepustí eject a toto nastavení si uchovává v nějaké paměti dokud ho úplné neodstavíš od proudu. Asi jen udělal nějaký soudruh chybu když psal firmware pro tu mechaniku.

Pokud nechceš nechávat auto tak dlouho bez zapojené baterie tak bych to řešil odpojením pojistky akorát nevím která to je, to ať poradí jiní...

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 20 říj 2013, 20:22

Tak zkusím ještě odpojit baterku na noc,přece jen lepší než rozebírat mechaniku....
Jdu na to......


edit:
baterie odpojena,tak uvidíme zítra odpoledne :)

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 21 říj 2013, 17:25

Tak jsem právě zapojil baterii a zkusil jsem připojit radio a výsledet stejný.....
To dvd prostě nevyjede a nevyjede :x
Ještě kdyby měl někdo nějakou radu,nápad,než to zkusím rozebrat,tak budu vděčný....

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od vojtavojta » 21 říj 2013, 18:56

A to jsi mnel odpojeny hlavni konektor od radia???
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

eXp10it
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2013, 19:45

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od eXp10it » 21 říj 2013, 19:29

:twisted: Mno, tak asi nezbývá než rádio zkusit odpojit a připojit. Ono pokud v tom má člověk praxi a grif jak tam ty čtyři hřebíky zasunout tak to zase není o tolik moc náročnější :twisted: nicméně stále věřím že je chyba jenom v tom médiu.

P.S.: Zkoušel jsem dneska různé vylomeniny s CD30MP3 a i ono je fakt potvora... mimochodem zmáčknout eject jen tak při vypnutém autě asi nefunguje? a potom nejbrutálnější krok, nezkoušel jsi mu nabídnout další DVD? když už si teda myslí že žádné médium nemá uvnitř tak že by se ho pokusil vtáhnout a pak vyplivl i to vadné...

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 21 říj 2013, 19:32

vojtavojta píše:A to jsi mnel odpojeny hlavni konektor od radia???
Teď nevím,co máš na mysli?
Ten konektor zezadu od radia? Ano měl jsem venku celé rádio a odpojenou baterii přes noc.
Chovalo se to pořád stejně.....

Ale už jsem to pořešil,rozebral jsem mechaniku a dvd jsem vyndal mechanicky,
teď jdu právě z auta,zapojil jsem radio a vše šlape jak má....zkoušel jsem i zasunout dvd do nechaniky navigace,medium by aj zajelo,ale nepustil jsem ho tam....vyzkouším až jindy,jestli načte jiné médium,originál i pálené,co jsem tam měl doposud....

Každopádně mě zklamalo,že to nejde vyndat klasicky nějakým resetem,jako třeba u PC mechanik....
ale rozebrání nebylo zase tak složité,akorát jsem tam narazil na malý problém při vyndávání cedečka...Jelikož bylo medium v mechanice,tak bylo zaaretované a ve předu byli vysunuté takové dvě packy a ty mě dali zabrat to pořešit....ale povedlo se :) UF Uf

Mám to i nafocené,kdyby byl zájem...
teď si jdu dát do nosu :mrgreen:

Každopádně všem moc moc díky za rady a ochotu a kdyby měl někdo další typy,jak z toho ven,tak sem stím,určitě ještě budu laborovat,co a jak s tím dál,třeba mě tam zůstane další :) ...a třeba pojede,uvidím...

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od power2 » 21 říj 2013, 19:34

Po zmáčknutí tlačítka se rádio zapne a vysune placku. Když je medium uvnitř, přiklopí se taková zarážka a další nejde vsunout, musel bys ji ulomit. Taky sem doufal, že je jen něco s mediem, boužel nebylo...

pajus99
Příspěvky: 14
Registrován: 23 srp 2012, 19:26

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od pajus99 » 21 říj 2013, 19:40

eXp10it píše::twisted:
... mimochodem zmáčknout eject jen tak při vypnutém autě asi nefunguje? a potom nejbrutálnější krok, nezkoušel jsi mu nabídnout další DVD? když už si teda myslí že žádné médium nemá uvnitř tak že by se ho pokusil vtáhnout a pak vyplivl i to vadné...
zkoušel jsem snad vše,při vypnutém radiu se po zmáčnutí ejctu navigace zapla a začalo to hned načítat....zkoušel jsem i to další medium,ale to díky těm packám tam nedostaneš...zkusil jsem držet eject před zasunutím konektoru a celou dobu potom,ale to se navigace nezapne,musíš to zmáčknou až potom,pak se zapne....no zkusil jsem snad vše co mě napadlo,držet i oba ejecty,různou kombinaci tlačítek,třeba eject+navi atd atd,ale pořád to bylo to samé .....

eXp10it
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2013, 19:45

Re: Problém s DVD90NAVI/nevyjede DVD

Příspěvek od eXp10it » 21 říj 2013, 19:51

Můžu mluvit jen ze zkušeností ze světa počítačů a stolních DVD. Vím, že když bylo vypalování DVD ještě v plenkách muselo se řešit přehráním firmware ve vypalovačce aby si stolní přehrávač myslel že nejde o DVD+/-R ale o lisovaný originál. Tím jen chci říct, že je opravdu sakra rozdíl mezi typy médií a způsobu vypálení, dneska už se to tak neřeší ale mechanika v autě byla naprojektována beztak právě v té době kdy bylo nějaké vypalování DVD ještě v samých začátcích...

Odpovědět