Originál alarm Opel - jak se ovládá?

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
milan7
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2009, 16:58
Bydliště: Stařeč (Vysočina)
Kontaktovat uživatele:

Originál alarm Opel - jak se ovládá?

Příspěvek od milan7 » 09 lis 2009, 10:25

Zdravím,
mám u své nové Zafiry namontovaný originální alarm - alespoň si myslím, že je originální, protože je to s návodem k obsluze a k montáži, na kterém je značka OPEL a montáž je popsaná pro Vectra/Signum, Astra H a Zafira B.

V interiéru jsou dva senzory - nahoře u sloupků předních dveří - a jedno tlačítko s LED diodou.

Návod je sešit A5 asi s dvaceti jazyky, takže pro každý jazyk je tam jedna stránka :). Nejsem z toho moc moudrý. Údajně by měl mít alarm funkci "dočasné vypnutí" (např. když zamykám v autě děti na benzínce, aby nezačaly houkat). Dále pomocí blikání LED a takového krátkého pípnutí po zamčení auto dává najevo určité stavy (např. nedovřené dveře či slabá baterie)..

Zkoušel jsem zamknout auto s otevřenými okny a rukou mával, zdali alarm funguje. Nejdřív jen blikala výstražná světla, pak začal skutečně houkat. Ani nevím, jak jsem to umlčel. :)

Pokud je někdo majitelem podobného alarmu, prosím o zkušenosti a o nějaký lidský návod, jak to ovládat a jak se k tomu chovat... :D
Naposledy upravil(a) milan7 dne 10 lis 2009, 21:21, celkem upraveno 1 x.

Reklama
 

Uživatelský avatar
milan7
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2009, 16:58
Bydliště: Stařeč (Vysočina)
Kontaktovat uživatele:

Re: Originál alarm Opel - jak se ovládá?

Příspěvek od milan7 » 10 lis 2009, 21:20

Tak jsem nafotil část návodu k montáži a jedinou stránku návodu k obsluze.

Všiml jsem si, že při zamykání auto většinou pípne dvakrát krátce po sobě, čas od času ale pípne třikrát, nevím proč. Když to zkusím podruhé, pípne zas jen dvakrát.

Dále se mi dnes podařilo alarm aktivovat ihned po vypnutí zapalování. Vypnul jsem motor, vytáhl klíček ale hned jsem si to rozmyslel a klíček zasunul zpátky, protože jsem ještě nechtěl vystupovat. Najednou začala blikat výstražná světla a LED dioda alarmu. Otočením klíčku v zapalování jsem alarm zase hned vypnul - ale překvapilo mě to.

Ještě jeden dotaz ohledně zamykání:
v ostatních Opelech, se kterými jsem jezdil předtím, se dveře vždy na druhé zamčení zamčely tak, že nešly otevřít ani zevnitř. U mojí nové Zafiry to tak ale nefunguje. Mohu zamknout po sobě třeba 5x a přesto zatažením za kliku zevnitř dveře vždy otevřu. V návodu to je označeno jako "Zajištění pomocí mechanické ochrany proti odcizení" a doplněno hvězdičkou, což značí výbavu na přání. Myslel jsem, že tuto funkci mají odjakživa všechny Opely... U Astry F se tomu říkalo myslím zamykání "na placato", neboť bylo potřeba klíčkem ve dveřích otočit o 90° :)

Netušíte, jak náročné (nákladné) je takovou funkci do auta dodat?

Návod k alarmu:
IMG_5440_cr.jpg
IMG_5438_cr.jpg
IMG_5437_cr.jpg

Odpovědět