Jak casto dolplnujete klimatizaci?

Od klimatizace až po xenony
JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Jak casto dolplnujete klimatizaci?

Příspěvek od JirkaF » 22 dub 2011, 21:04

Zdarec jak sviňa kucí.

Zrovínka mám čerstvou zkušenost s klimou a asi to bude mít ještě pokračování.

Minulý víkend jsem se byl kouknout na fajne synky do cajzlova. Defíka a tak. V Letňanech to bylo samá leštěnka a jedna rezatá (kdysi stříbrná) plechovka. :( Protože jsem se nahlásil na kontrolu a doplnění klimy tak jsem byl rád že se povedlo a člověk (tuším Vašek z Vektraklubu) tam páru klukům doplnil chladivo z bomby co tam dokulil. Vypadal erudovaně, jako že to má vychytaný. Pak se vrhl na tu mou rezatku. Ještě jsem letos klimu moc nevyužil, protože do toho srázku v JBC a okolí moc teplo nebylo. Chtěl jsem jen aby na to juknul, jestli dobrý a případně trochu doplnil. Subjektivně se mi zdálo, že to chladí málo.
Něco tam šplíchnul a že dobrý. (390,-)

Týden na to (včera) jsme jeli s rodinkou na Moravu a sluníčko už se začalo docela opírat. Zapl jsem klimu a kompresor zapínal a vypínal jak splašenej a skoro vždy když zapl tak slabší či silnější troubení. Takový zvuk a velmi citelný pokles výkonu motoru. Vyděšeně jsem volal na všechna nádraží co s tím a pak jsem ji už raději nezapínal a dojeli jsme bez ní. Na Moravě jsem na štěstí našel servis s mašinou co to vycucla, udělala vakuovou zkoušku a znovu naplnila správným množstvím chladiva a nový olej. Napsalo to i kolik vycucla a kolik vrátila do autí. Myslel jsem že bude přeplněno, ale naopak. Chybělo 115g. U mě má být 475g vycuclo to 360g. Pro jistotu přidali i kontrastní látku, kdyby to fučelo, tak ať se hned ví kudy. Za půl hoďky hotovo a 1200,- fpr...i .
Ale už netroubí a chladí. :P

Každopádně nedoporučuju na klimu pouštět borca s brejlatou chobotnicí a bombou. (A to ať mé problémy má na svědomí, nebo ne a jde jen o shodu okolností.) Jak mi vysvětlili tady v servisu, tak tlaky jsou jen orientační věc, velmi závislá na teplotě okolí a motoru a že jde hlavně o množství, které sebelepší borec nemůže dát správně. (leda do úplně prázdné klimy podle váhy bomby, kterou však ten v Letňanech neměl čím zjistit.)

Takže to je má současná anabáze. A doufám že snad to už bude s klimou OK. :?: :roll: :?

Reklama
 

Uživatelský avatar
nikos83
Příspěvky: 341
Registrován: 17 říj 2010, 20:22
Bydliště: Oščadnica

Re: Jak casto dolplnujete klimatizaci?

Příspěvek od nikos83 » 23 dub 2011, 12:41

ja som bol tiez teraz menit napln do klimy a vycuclo mi 370 a plnili na 475,ale nic nehucalo...
Astra H Cosmo Z14XEP,zlatá metalíza
Moja astra: https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... iova+astra

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Jak casto dolplnujete klimatizaci?

Příspěvek od Pepino_GH » 23 dub 2011, 19:05

Já měnil náplň po roce, i s chladičem. No, měnil, ono to po roce uteklo, zbylo tam jen cca 30 g. Teď to chladí jako nový.. :lol: :lol:
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Odpovědět