Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 27 úno 2013, 08:39

power2 píše:PepaS: Chápu dobře, že se bude MVK dodávat s Raspberry?
pouze v případě zájmu; Raspberry Pi lze běžně koupit zde v ČR včetně krabičky za Kč. Já pro Raspberry Pi navrhnu a vyrobím napájecí zdroje, protože najít kvalitní napájecí zdroj 12V/5V vhodným pro použití v automobilu je problematické. Moje představa je taková, že plošný spoj se zdrojem bude součástí krabičky na Raspberry Pi od společnosti Emko

Cena MVK s D-Sub konektory pro připojení RGB kabelů navigace a displeje bude 4.500 Kč / 180 Euro.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od milosh » 27 úno 2013, 10:02

A jak to vidis Pepo s dodanim, resp vyrobou dalsich kusu? Budeme na filmy v aute cucet uz pri prazdninovych cestach? :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Mayki » 28 úno 2013, 21:57

PepaS píše:
power2 píše:PepaS: Chápu dobře, že se bude MVK dodávat s Raspberry?
pouze v případě zájmu; Raspberry Pi lze běžně koupit zde v ČR včetně krabičky za Kč. Já pro Raspberry Pi navrhnu a vyrobím napájecí zdroje, protože najít kvalitní napájecí zdroj 12V/5V vhodným pro použití v automobilu je problematické. Moje představa je taková, že plošný spoj se zdrojem bude součástí krabičky na Raspberry Pi od společnosti Emko

Cena MVK s D-Sub konektory pro připojení RGB kabelů navigace a displeje bude 4.500 Kč / 180 Euro.
Pepo, a nějaká přibližná cena za komplet MVK,Raspberry a tvůj extra zdroj?
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 28 úno 2013, 23:09

Tady jedna sympatická krabička k Raspberry
Obrázek
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od power2 » 28 úno 2013, 23:13

Jenže nebude vidět, tak je to úplně jedno :)

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 28 úno 2013, 23:26

No vidět úplně asi nebude, ale na dostupném místě jí mít budu...
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 01 bře 2013, 09:08

milosh píše:A jak to vidis Pepo s dodanim, resp vyrobou dalsich kusu? Budeme na filmy v aute cucet uz pri prazdninovych cestach? :)
ano. Pokud ne, tak mohu rovnou projekt MVK hodit do koše :oops:

Nyní RomanK ověřuje možnosti zástavby MVK do OPELíků. Pokud řekne, že to je životaschopné, spustím výrobu první série. Výroba bude trvat cca. 5 týdnů a ve stejné době budou připravené i zdroje pro Raspberry Pi (zdroj bude za výrobní cenu, takže určitě pod 500 Kč). No a potom už se může montovat.

Co se týče zdroje audio-videa, dle mého názoru nemá cenu uvažovat nad ničím jiným, než je Raspberry Pi. Jeho podpora je extrémní - na co si vzpomenete, to najdete; samozřejmě to není řešení na klíč, musíte se trošku pídit, snažit, skládat… pokud máte doma děti a chcete je přitáhnout k technice, je to ideální situace (mimochodem, právě kvůli tomuto v UK Rasp udělali) :).

V tuto chvíli neuvažuji nad tím, že bych dodával celou sestavu na klíč – možná to tak ale časem dopadne.

Raspberry Pi distribuuje společnost Farnell z UK > LINK <, zakoupit můžete v ČR přes ROT-HSware > LINK <. Krabičku pro Raspberry Pi bych z bezpečnostních důvodů volil jednoznačně kovovou, ideálně od CZ výrobce EMKO > LINK <

Další důležitá věc je dálkové ovládání. Já zatím používám bezdrátovou myš, ale do auta to není. Včera jsem RomanoviK říkal, že ovládání Raspberry Pi nemám dořešené. No a dnes už je to jasné: Raspberry Pi s OpenELEC lze ovládat přes „Windows 7 Vista XP Media Center MCE PC Remote Control and Infrared Receiver for Home“ > LINK < – asi půjde koupit i v ČR, na demo video (Raspberry Pi + OpenELEC + MCE PC Remote Control) se můžete podívat zde > LINK <

Potom už k Raspberry Pi potřebujete pouze SD kartu – pokud budete filmy, hudbu, fotky dávat na USB klíčenku (ideální řešení), bohatě stačí 4GB SD karta, např. SanDisk Ultra > LINK <; SanDisku bych se určitě držel. Do jednoho USB se připojí infračervený přijímač dálky a do druhé USB konektoru se bude připojovat USB flash disk (klíčenka) s multimediálními daty. Instalace OpenELEC na SD kartu je celkem prostá…

Takže, kdo nad videem v OPELíku uvažuje, může začít a nemusí na nic (krom soudu RomanaK ohledně zástavby MVK) čekat. Vše si poskládáte doma, připojíte k TV a můžete testovat, zkoumat, hrát si… 8-) 8-) 8-)

EDIT: takže tu dálku vyrábí Ortek > LINK < a také Hama. Hamu lze koupit i v CZ > LINK <
Naposledy upravil(a) PepaS dne 01 bře 2013, 14:17, celkem upraveno 1 x.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od milosh » 01 bře 2013, 12:43

Rozhodne jsem pro abys prodaval cely set dohromady, pokud to nebude problem. 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od power2 » 01 bře 2013, 18:23

PepaS a jakej nám doporučuješ OS?

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 01 bře 2013, 22:19

Tahle dálka by měla taky fungovat ne ? :arrow: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1OS0001DP6
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Odpovědět