Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 03 lis 2013, 19:44

Nehuč do mě furt... bo se pak se mnou nebudou doma bavit ani dveře :mrgreen:
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od falconik » 03 lis 2013, 21:07

Naprosto nechapu kde na to berete cas :cry: , buduju kapitalisticke sidlo a na auto uz nezbyva cas, vse mam doma pripravene i vc. kabelaze, ale jaksi neni cas a navic se ted min. 2 tydny nedostanu do garaze pac je z garaze skladiste cementu a jinych stavebnich materialu :x

Mayki
jak dlouho ti to cca trvalo nacpat do zirafy, bez zadniho lcd to jeste nemam doresene, sice uz mam video rozbocovac, ale jaksi neni vybrany zadni lcd....
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 03 lis 2013, 21:31

Víš, já to všechno dělal postupně, za jeden den dovolené jsem sprovoznil MVK s couvací kamerou, výroba kabeláže byla asi nejnáročnější, vymyslel jsem si USB a AUX pod loketku, pak jedno odpoledne dodělat Raspberry, načež jsem zjistil, že mi odešlo dálkové ovládání, tak jiné odpoledne zase včechno rozdělat, natáhnout čidlo od dálkače a všechno zpětně zkompletovat. No a zase jiné odpoledne natahat kabely k zadnímu LCD a všechno zapojit. Myslím si ale, že kdybych měl všechno nachystané, tak se to za jeden víkend dá krásně stihnout... :?:
Dneska můžu říct, že jsem mistr světa v rozdělávání středového panelu, rádia a displeje. Měl jsem to dole určitě tak 10x. :lol:
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 03 lis 2013, 22:37

Mám dotaz, kdo máte modul čtečky SD karet, USB a Auxu pro Merivu. Funguje vám USB a čtečka SD i bez připojeného dodatečného napájení 12V pouze při napájení z Mini USB z RaspberryPi? Bylo mi řečeno, že by měla fungovat i bez něj, pouze pokud budu připojovat externí hdd, tak že to napájení z USB neutáhne. Mě to bez přídavnýho napájení nechce fungovat, zkoušej jsem to připojit i na PC, TV a výsledek stejnej, fleška ani nezabliká, SD kartu ani flashku to v PC nenajde. Je to potřebou toho napájení nebo jen mám vadnej kus? Dodatečné napájení 12V jsem doposud nezkoušel připojit.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 04 lis 2013, 02:02

normál - musíš připojit 12V, jinak nefunguje SD ani USB
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Ascona20
Příspěvky: 29
Registrován: 25 říj 2013, 22:21
Bydliště: New Jersey

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Ascona20 » 04 lis 2013, 15:32

Chlapi, nebylo by k tomu Raspberry lepčí dodělat dotykáč ? :

http://www.youtube.com/watch?v=r_ntjn-nzWo

Co se týká ovládání, bylo by to to nejelegantnější řešení...
A drahé to určitě nebude :lol:
Co na to PepaS ? Půjde to či nikoliv ?
Jaffa B OPC 2008
2.0T 177kW (241 hřebečků)

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 04 lis 2013, 16:00

„dotykáč“ by nebyl problém, ale jak jsem zde už někdy psal, použití dotykového snímaní pozice v autě je dost nepříjemné. Ale když se to bude někomu líbit, proč ne. Pokud se použije Raspberry Pi jako multimediální centrum, tak lze vše v pohodě ovládat přes dálkový ovladač.

Mimochodem, jeden ruský uživatel MVK přišel se zajímavou ideou, cituji:
Я использую CS9200, он также может называться SPT-200 или WP9200.
Операционная система WinCE 6.0

Вот ссылка
http://carsolutions.ru/ru/cs9200rv-navi ... nitors.php

Также на ebay
http://stores.ebay.com/Car-Solutions/Ca ... 2054409012

Есть еще модель CS9900 она на Android 2.3 (он появился недавно и цена пока большая). Дополнительно я установил в CID сенсорное стекло.
A co je na tom zajímavého:
+ neměl v autě navigaci CD70/DVD90, takže s CS9200 vyřešil její absenci
+ osadil dotykový snímač
+ jelikož neměl navigaci, zůstal RGB vstup CID displeje nepoužitý a tím pádem mohl připojit přímo CS9200, tj. do RGB vstupu MVK připojil místo CD70/DVD90 počítač CS9200. RGB vstup CID displeje je velmi specifický, ale CS9200 tento specifický formát kupodivu podporuje. Díky tomuto udělal z MVK systém s třemi video vstupy: do RGB má připojený počítač, a do CVID parkovací kameru a druhou čelní kameru z video-rekordéru
- já mám zase práci, protože do menu MKJ musím doplnit volbu přepínaní na RGB vstup, který je v současné verzi aktivován pouze při otevřeném oknu navigace :o
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Ascona20
Příspěvky: 29
Registrován: 25 říj 2013, 22:21
Bydliště: New Jersey

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Ascona20 » 06 lis 2013, 00:19

Já bych o řešení DVD90 Navi + CID + dotykáč stál.
Myslíš, že bys mi mohl navrhnout a sehnat dotykáč s převodníkem, který se bude s Raspberym bavit ?
Ovladače na cokoliv nemám moc v lásce a ovládat Android přes ovladač dle mě není moc komfortní...
Zapatlaný CID (dotyk) od otisků prstů mi paradoxně vůbec nevadí ;-)
Cena ?
Jaffa B OPC 2008
2.0T 177kW (241 hřebečků)

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 06 lis 2013, 19:44

lze např. použít řadič MICROCHIP - AR1100BRD - AR1100, RESISTIVE TOUCH, DEMO BOARD (viz. farnell.com) + odporový Touch Screen. Z jedné strany se připojuje Touch Screen a přes USB se připojí k Raspberry Pi.

Prakticky jsem tuto otázku neřešil a výhledově ani řešit nehodlám. Jak jsem psal, rozlišení CIDu není vhodné na žádné extra aplikace - audio-video přehrávač a nic víc. A toto lze dle mého soudu ovládat pohodlněji přes dálku.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Midzi » 06 lis 2013, 22:45

Chlapci a internet na obrazovku a navigovanie pomocou google map by ste tam nechceli?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Odpovědět