LED pro denní svícení

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
miky_5
Příspěvky: 656
Registrován: 26 úno 2011, 19:50
Bydliště: Bratislava

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od miky_5 » 22 kvě 2011, 18:21

rozmyslal som ze to napojim na hlavne svetla.
Lenze---tam tiez vsetky kable cierne.
tusim sudruhovia mali len jednu farbu na kabelaz.
neberte zivot vazne aj tak z neho nevyviaznete zivy

astra 1.7cdti 74kw
kadett Gsi

Reklama
 

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Mazety » 22 kvě 2011, 19:08

a co takhle je napíchnout zkoušečkou :mrgreen:
EX Opel Astra H caravan

vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od vencator » 22 kvě 2011, 20:04

a nebo si sehnat schema zapojeni svetla?? :)
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 198
Registrován: 19 led 2011, 14:12

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od tomax » 12 srp 2011, 17:41

Az se nekdo budete nudit, mam napad na homologaci :D Jedna se o variantu s xenony a optickou sadou, ktera detekuje intenzitu svetla. Sviceni by se muselo naprogramovat tak, aby po nastartovani naskocila obrysova svetla (vpredu+vzadu) a byl aktivni senzor na intenzitu svetla pro zapinani hlavnich svetel pri vjezdu do tunelu, vecer atd.

U Xenonu jsou obrysova svetla (bludicky) - idealni by bylo, kdyby se do obrysovek dala vykonna LED s jednoduchym driverem. Logika driveru by mela dva vstupy - zapalovani a hlavni svetla. Po nastartovani (resp. otoceni klice) se zapnou obrysova svetla a pokud je den, logika je zapalovani=1 a hlavni svetla=0. Tim padem se zapnou LED na 100% a budou to svetla na denni sviceni. Jakmile auto zajede do tunelu nebo bude vecer, senzor vyhodnoti nizkou intenzitu svetla a sepne hlavni svetla tima padem zapalovani=1 a hlavni svetla=1. Driver by prepnul LED na 30% (atd.) a svetla by presla do funkce obrysovek.

Samozrejme ma to svoje mouchy... ve dne pri pouziti svetelne houkacky by to mohlo zhaset svetla pro denni sviceni, nicmene to by se dalo vyresit zpozdenim na vstupu driveru (hlavni svetla by musela svitit alespon X vterin), anebo by se ten signal bral primo od toho senzoru intenzity svetla ze sbernice.

Tohle me napadlo minule kdyz jsem projizdel tunelem... mam osvetlovaci sadu, takze v tunelu mi pohasina GID a pri vyjezdu zase sviti vic. Implementace mi prijde jednoducha, horsi to bude asi s homologaci obrysovek jako spolecneho svetla. Kazdopadne o napad jsem se chtel podelit, treba se ho nekdo chytne 8-)
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)

Boyapunk
Příspěvky: 82
Registrován: 22 bře 2011, 09:22

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Boyapunk » 25 úno 2013, 05:25

prosim, dejte mi sem odkaz na mrizku do narazniku se zaslepenou dirou pro mlhovky na zafiru s nejakou mensi cenovkou nez 350kc/ks. bud sem nasel cely zebrovany, nebo uz s hotovou dirou pro mlhovky. montuju denni sviceni a po mlhovkach tam zustala velka dira. pripadne koupim starsi.diky
po strasnym bastleni jsem tam to svetlo dal a zbytek diry, co tam zbyla zaslepil,ale byl to porod.
Naposledy upravil(a) Boyapunk dne 06 bře 2013, 05:10, celkem upraveno 1 x.

Loco[SVK]
Příspěvky: 67
Registrován: 16 čer 2011, 18:25

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Loco[SVK] » 05 bře 2013, 21:35

miky_5 píše:rozmyslal som ze to napojim na hlavne svetla.
Lenze---tam tiez vsetky kable cierne.
tusim sudruhovia mali len jednu farbu na kabelaz.
Ak nemas moznost premerat si to merakom mas este moznost pokus/omyl. Skus najskor jeden kontakt a ak ti to nepojde skus druhy.
Na aku poistku budes pripajat + pol napajania LED svetiel? Ja mam totiz modul ktory sa pripaja priamo na bateriu (+ aj -) ale ked je vonka pod nulov tak modul blbne a po vypnuti motora mi LEDky ostanu svietit. Teraz potrebujem najst neaku poistku ktora by sa aktivovala po nastartovani motora.
Astra H carravan 1.9CDTI 74 kw r.v. 2008

miky_5
Příspěvky: 656
Registrován: 26 úno 2011, 19:50
Bydliště: Bratislava

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od miky_5 » 06 bře 2013, 17:58

ja som mal poistku samostatnu k ledsvieteniu.
ale aj mne v zime trosku blbne-svieti dlhsie. to by sa ti malo vypnut po par sekundach-az ked klesne trochu napatie na baterke
neberte zivot vazne aj tak z neho nevyviaznete zivy

astra 1.7cdti 74kw
kadett Gsi

Loco[SVK]
Příspěvky: 67
Registrován: 16 čer 2011, 18:25

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Loco[SVK] » 06 bře 2013, 18:04

No to ano, ale mne tie svetla pri mrazoch nevyplo ani pi 15 minutach, preto to chcem zapojit na neaku poistku z poistnej skrinky v motorovom priestore aby sa po vypnuti motora resp. vytiahnuti kluca zo zapalovania vyplo napajanie na svetlach a tym padom moze rele na ledkach blbnut kolko chce, akurat neviem na ktoru poistku to napojit.
Astra H carravan 1.9CDTI 74 kw r.v. 2008

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

denní svícení - zapojení

Příspěvek od Frydex » 06 bře 2013, 21:20

Tady máš jednu z možností:
Zapojíš to do UEC pod relé řídící jednotky motoru... to po otočení klíčku sepne a po vypnutí klíče po pár vteřinách zase rozepne.
Buď to uděláš "prasácky"... a zapojíš ten kabel přímo shora ...
Obrázek Obrázek

... a nebo si s tím pohraješ a zapojíš ho zespoda přímo na kabel co vede od relé ŘJ.
Obrázek
(pro zvětšení klikni)
Obrázek Obrázek

Nejsem si jistý barvou kabelu, myslím ale, že je to modro-červený kabel. Každopádně je to ale ten nejsilnější, který v té konkrétní svorkovnici je, takže to nespleteš.

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Frydex » 06 bře 2013, 21:23

Jsou ty fotky vidět ? :?:
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Odpovědět