OPCOM - vase skusenosti

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Midzi » 28 lis 2010, 17:31

dnes som si to aj ja pozeral a zistil ze mam ident BM takze mi vsetko okrem asistenta rozjazdu do kopca pojde. Ale ako som pisal tak v kopci mi tuto ulohu prebera automat takze som spokojny. Myslel som ze vymenim aj listu len nie som si isty. Mam tam totiz tlacitko parkovaci asistent a neviem ci mi to bude aj potom fungovat, alebo sa vypne. Ak by aj tak ostal zapnuty tak by som tu listu vymenil.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Reklama
 

Zafi
Příspěvky: 21
Registrován: 28 lis 2010, 17:35

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Zafi » 08 pro 2010, 15:37

Zkoušel jsem aktivovat denní svícení, ale je tak málo světla, že si nejsem jistý, zda to funguje. Mám totiž přepínač světel s polohou "Auto" a světla se rozsvítí podle senzoru, zároveň to přepne display na noční barvy. Nevíte, kde ten senzor je? Jeden je na palubce uprostřed, jeden v čidle pro stěrače (to bude asi Rain/Light Sensor: Present), ale zakrytí obou nemělo vliv.

Věděl by někdo, co mají dělat jednotlivé varianty 1-5, které se volí pro Daytime Running Light v jednotkách REC a UEC? Našel jsem něco jen na holandských stránkách http://www.opel-forum.nl/viewthread.php ... =printable, ale neumím holandsky - rozumím jen, že Variant 3 nedělá nic a snad že Variant 5 by mohla používat senzor.
Variant 1 2 en 4 lijken allemaal hezelfde te doen, de lampen gaan aan als je het contact al aan zet

variant 3 doet niets

Ik heb hem nu op variant 5 staan, de lampen gaan als de motor gestart is, nu kan ik de lichschakelaar gebruiken om het display op nacht en dag kleuren te zetten (ik ergerde me altijd aan het feit dat hij overdag ook op de blauwe kleuren stond omdat de verlichting aan was). Alleen jammer dat het lamp icoontje niet brand als de verlichting aan is, enkel als de schakelaar aan staat.

bij variant 1,2 en 4 ging het lampje wel branden maar ging het display ook al vanzelf in nachtkleuren.

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od JohnyBA » 08 pro 2010, 15:53

swabel tu daval tabulku s tym dennym svietenim, tak hladaj. Pre teba je zaujimava varianta 5, mam to tak aj ja. Svetla svietia stale, pristrojovka nie. Ked sa zotmie tak sa rozsvieti pristrojovka a displej prepne na nocny rezim.
Senzor je len tam kde mas dazdovy. Ak bude svetlo a pristrojovka ti nebude svietit tak si ho zakry rukou a rozsvieti sa ti to, opacne to logicky nejde ;-)
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Midzi » 08 pro 2010, 19:33

mozem potvrdit Johnyho slova. Tak mi to predvadzal ked mi to aktivoval. A teraz ked mam este aj CID tak je ta zmena na displeji este viac viditelna. Ale ak mas GID/CID tak mas mozno nastavene denne alebo nocne pdsvietenie displeja. Treba ho nastavit na automatiku a potom to je jasne vidiet. Ak mas BID tak to nie je skoro vobec vidiet. Len na pristrojovke uvidis rozsvietenu kontrolku.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od JohnyBA » 08 pro 2010, 19:48

omyl, ja mam BID a aj nocny rezim mam, prepina sa mi to automaticky. Ked nesvieti palubka, tak dispel svieti najvyssim moznym jasom, ked sa rozsvieti palubka, tak jej osvietenie a aj osvietenie displeja sa reguluje pomocou toho otocneho tlacitka nalavo od volantu ako je ovladanie hmloviek
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Midzi » 08 pro 2010, 21:03

hej ale ak mas nastaveny maly kontrast tak to skoro nezistis
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Zafi
Příspěvky: 21
Registrován: 28 lis 2010, 17:35

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Zafi » 08 pro 2010, 21:44

JohnyBA: Díky za tip, ale teď jsem prošel všechno od swabela a tabulku jsem nenašel. Variantu 5 tam mám, ale dnes bylo tak ošklivo, že ani odpoledne jsem nepoznal rozdíl, přepínalo se mi to na noční režim a svítilo pořád. Dřív jsem to dělal špatně a měnil jsem to jen v REC...

K čemu je vlastně to čidlo na palubce (takový kulatý bobek uprostřed pod sklem)?

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Oťas » 08 pro 2010, 21:49

Tabulka od swabela:
Obrázek
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Zafi
Příspěvky: 21
Registrován: 28 lis 2010, 17:35

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Zafi » 08 pro 2010, 23:15

Díky moc! Nechám si tu pětku a už se v tom nebudu šťourat. :D Fungují mi okýnka na dálkáč, automatické zamykání, takže jsem vyčerpal asi všechny možnosti primitivního softwarového tuningu. Stejně nepochopím, proč tam ty funkce nejsou zapnuté standardně, ale např. jen když jsou 4 el. okýnka. To už je jak u mobilů, foťáků a další elektroniky – HW dobrej, SW ošizenej. :x

Uživatelský avatar
KFL
Příspěvky: 138
Registrován: 18 srp 2010, 13:35
Bydliště: BA

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od KFL » 09 pro 2010, 02:02

Zafi píše:... Stejně nepochopím, proč tam ty funkce nejsou zapnuté standardně, ...
O peniaze ide vzdy az v prvom rade. Pozri si Opel cennik, kolko tieto veci stoja, resp. o kolko predrazia zakladny model.
Ked zistis kolko si usetril, tak ti zrejme zostane dost na vianocne darceky.

Musim vsak dodat, ze konkurencia nespi a preto v novych modeloch byvaju uz niektore funkcie automaticky zapnute.
Uz nemam Opel, zostal mi op-com a kniha Jak na to.

Odpovědět