Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od milosh » 24 zář 2013, 22:20

Asi tak jak pise Jarda, ale spis tablet, stejne sami na filmy a klipy za jizdy necucite a je to hlavne pro deti ktery na to ze zadnich sedacek nevidi a je nutny dalsi monitor atd atd.

Asi uz jsem z toho bastleni v aute vyrost :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 24 zář 2013, 22:38

No vidíš a já na "staré" kolena teprve bastlit začínám... :mrgreen:
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 24 zář 2013, 23:09

PepaS píše:RomanK objevil zajímavý prvek určený pro Insignii / Merivu-B / ..., díky kterému je možné k Raspberry Pi elegantně připojovat nejen USB Flash disk, ale také paměťovou SD kartu. Zpočátku jsem k využití tohoto dílu byl skeptický (hlavně kvůli jeho ceně), ale verze pro Merivu-B (OPEL díl č. 17 87 032) už stojí rozumný peníz a použití SD karty má tu výhodu, že karta je schovaná a nikde nepřekáží.

Obrázek Obrázek Obrázek

Použití tohoto adaptéru nijak nezvyšuje spotřebu v režimu spánku, stále jsme po 0,7 mA.
Byl jsem dnes u RomanaK, ukazoval mi tento díl na Merivu. Je to fakt šikovná věcička, jenom trochu velká. Roman to měl perfektně zabudovaný ve své nové OPC Zafirce - zkuste z něj pak někdo vymámit foto pro ostatní. V Astře-H ale je trošku problém kam s ním. Dívali jsem se na možnosti - vychází asi 3.
1) místo popelníku ( ten kdo má nekuřáckou verzi má asi vyhráno),
2) do schránky spolujezdce - mám tam poličku, takže asi nic..
3) vyříznout kus krytu nad diagnostickou zásuvkou a umístit vedle PepaSova MKJ.
Máte někdo jiné typy kam s tím, případně kdo to už nějak má, sem s fotkou řešení, díky.

Jinak mi došla od Pepíka krabička s mou čínskou verzí Raspberry Pi a jeho zdrojem, pasuje perfektně až na trošku vychýlený výstup kompozitního videa - není ideálně vycentrováno, ale ničemu to nevadí.

Mayki jak budeš řešit ten Aux aby jsi mohl používat zvuk jak z jacku (např. z MP4), tak z Raspbery Pi. Budeš tam mít nějaký přepínač, či jak to budeš řešit? Snad jsem pochopil dobře, že chceš používat obě věci.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 24 zář 2013, 23:37

No, na Aux mám udělanou rozdvojku, jeden konec vede k Raspberry za schránku u spolujezdce a druhá strana končí pod loketkou hned vedle USB vstupu pro Raspberry a všechno to končí v rádiu, když poběží Raspberry bude se dát poslouchat pomocí sluchátek které se napojí pod loketku a nebo v reprácích když přepneš na rádiu na Aux, když chci pouště písničky z telefonu, zapojím ho pod loketku a navolím Aux na rádiu. Pod loketkou je zdířka (samice) u Raspberry mám konektor (samec). Snad jsem to popsal dost jasně. Foto AUX a USB vstupu dodám později... ;)
To co tam má RomanK mě taky zajímalo, ale odradila mě ta cena, něco kolem 1000kč a to je fakt moc. Takhle mě to stálo dva konektory (asi 20kč) a pár metrů stíněného kabelu (asi 30kč). 8-)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 25 zář 2013, 00:01

hazmec píše:Byl jsem dnes u RomanaK, ukazoval mi tento díl na Merivu. Je to fakt šikovná věcička, jenom trochu velká. Roman to měl perfektně zabudovaný ve své nové OPC Zafirce - zkuste z něj pak někdo vymámit foto pro ostatní. V Astře-H ale je trošku problém kam s ním. Dívali jsem se na možnosti - vychází asi 3.

1) místo popelníku ( ten kdo má nekuřáckou verzi má asi vyhráno)
jedna německá realizace zástavby Meriva-B AUXu
e2pblmfd.jpg
Mayki píše:ale odradila mě ta cena, něco kolem 1000kč a to je fakt moc.
myslím, že to je méně – do 800 Kč
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od power2 » 25 zář 2013, 00:06

kdo má čtveratou přihrádku za ručkou, tam se to taky vleze. Na minulé astře sem tam měl USB konektor pro dobíjení telefonu. Konektor by šel dat určitě i na bok

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od RomanK » 25 zář 2013, 00:10

Tam se nevejde. Hned pod ní je jednotka airbagů.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 25 zář 2013, 07:13

Romane díky za to foto umístění z Merivy, je to takto asi tak fakt nejlepší. Jak pojedu kolem, tak se pro ten díl stavím.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od falconik » 25 zář 2013, 14:23

RomanK

Prosime foto kde mas ten slot z merivy :idea: :idea: :idea: konecne dojde na montaz :mrgreen:
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 25 zář 2013, 18:10

Tak čtečka, USB a AUX v jednom pro Merivu je doma. A teď prosbička, mohli byste někdo sem umístit schémátko zapojení toho konektoru se 6 piny co je na zadní straně pro Aux. Píšu to sem, aby pak i ostatní pak nemuseli tápat.
Díl 1787032
Díl 1787032
Díl 1787032 zezadu
Díl 1787032 zezadu
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Odpovědět