Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od milosh » 20 črc 2013, 19:27

:lol: koukam ze GA taky sledujes 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 01 srp 2013, 15:54

včera jsem upravoval RGB kabel pro instalaci MVK, tak jsem během práce zdokumentoval postup osazování D-Sub konektoru XC4 (XC3 je zapojen zrcadlově) ve fotografiích [pro zvětšení klikni na obrázek] - krok za krokem.

ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek

Asi nějak takto by tedy osazení D-Sub konektoru XC4 mělo v ideálním případě vypadat. Jak jsem psal, není to nic složitého, ale vyžadujete to určitou zručnost a zkušenost a samozřjmě také nějaké vybavení (nic speciálního).
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 01 srp 2013, 21:12

Pepo, prozraď k čemu slouží konektor XC5 na MKV? To je něco k Raspberry? Trochu mi chybí nějaký detailnější návod (postup) zapojení, něco jako za prvé, rozpulte RGB kabel a naletujte Dsub zásuvky dle popisu, za druhé....
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 01 srp 2013, 23:02

popis signálů všech konektorů MVK (v dokumentaci je MVK označován anglickou zkratkou VCU) je uvedeno zde http://www.pepas.cz/wp-content/uploads/CZ_IG_VCU-01.pdf (link na tento zásadní dokument jsem Ti už snad poslal, doufám...) a přehledové blokové schéma instalace http://www.pepas.cz/wp-content/gallery/ ... _G0_00.jpg . Podle tohoto je možné vše bez problémů zapojit, ale vyžaduje to jisté znalosti a zkušenosti z oblasti elektroniky a úprav elektroinstalace vozu.

Tvému požadavku na detailnější popis instalace MVK samozřejmě rozumím, ale abych vytvořil kvalitní dokument od A do Z, tak to je práce, na kterou nemám absolutně kapacitu. Ideálně by to spíše vypadalo tak, že bych dodával hotový kabelový svazek a k němu popis, jak ho použít, ale to opravdu není na pořadu dne.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 02 srp 2013, 08:12

Neboj Pepo, však já to už nějak zbastlím, jenom sbírám informace než se do toho pustím naostro s pájkou... :lol:
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 13 srp 2013, 12:24

Tak a je hotovo, už i já mám funkční couvací kameru, konečně bude manželka spokojená a nebude se bát zacouvat, teď to budu ještě nějakou dobu testovat a pak dám info jak to všechno šlape... 8-) Díky Pepo... ;)

Naposledy upravil(a) Frydex dne 13 srp 2013, 20:58, celkem upraveno 4 x.
Důvod: upravil jsem ten odkaz
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Midzi » 13 srp 2013, 14:12

8-)
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 13 srp 2013, 16:13

@Mayki: tak to jsem opravdu rád... včera jsem dostal foto jedné instalace MVK do Vectra-C s dotazem, zda-li je MVK již po smrti, když to nefunguje ;)?
p_20130812_184218m9b1e.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 13 srp 2013, 21:01

Něco mu tam evidentně chybí :D

Mayki, stav se, jak budeš mít cestu.. kuknu na tu tvojí kamerku z blízka ;)
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 13 srp 2013, 21:11

Jasně, však čekám jenom na tvůj signál ohledně AUX a jsem tam jak na koni... 8-)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Odpovědět