Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od hazmec » 02 lis 2014, 12:29

Pepíku byla by nějká možnost dodělat funkci krátkého rozsvícení stropního osvětlení interiéru z menu Mkj? Často jezdím v noci, vozím na zadních sedadlech věci a přepravku s naším Jack Russel terierem. Chybí mi v astře možnost rozsvítit si vzadu stropní osvětlení (lampičky druhé řady mám)ze předu od řidiče. Abychom se za jízdy mohli podívat, co např.dělá pes, kde je petka či sváča pod. Osvětlení předních lampiček většinou nestačí. Pokud by byla nějaká možnost rozšířit menu MKJ o nějaké klikátko, položku která by po odkliknutí rozsvítila stropní osvětlení na pár sekund. Podobně, jako když se rožne interier po odemčení vozu. Díky.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Reklama
 

Uživatelský avatar
hAstroš
Příspěvky: 61
Registrován: 13 lis 2013, 21:05
Bydliště: HMP

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od hAstroš » 02 lis 2014, 12:42

No tohle měla dobře pořešený Astra F (a možná i G, nevím) - stačilo řidičem povytáhnout čudlík ovládání světel a vnitřní světla se rozsvítila. Fajn věc, který v H fakt chybí.

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 02 lis 2014, 17:04

asi by to šlo, ale přes menu MKJ mi to přijde moc krkolomný, chcete to ovládat přes nějaké tlačítko... teď mě nic nenapadá...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 02 lis 2014, 17:27

jo, nesmí to být tlačítko na rádiu, protože to někteří uživatelů nahrazují neorigo. rádii. Takže kdyby se našlo nějaké tlačítko, které se může beztrestně zapínat, je ve všech variantách výbav... ;)
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od sauce » 03 lis 2014, 12:51

Co nějaké tlačítko na volantu? Např. tlačítka nahoru nebo dolů, při vypnutém rádiu nemají žádnou funkci...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 03 lis 2014, 13:56

hazmec pozoruje psa právě za jízdy, takže asi i se zapnutým rádiem :). Ta funkce "lampičky" se mi zdá zajímavá; já také občas dorazím domů, hledám něco v tašce a tak si na to rozsvěcuji, jenže mně v A-G stačí potáhnout za ovladač světel ;).

Před časem byla také ve hře funkce ztlumení rádia při aktivní funkci parkovacího asistentu. Bohužel rádio nelze umlčet přes CAN (jedině simulací otáčení kolečka na regulaci hlasitosti na volantu, a to je fuj, fuj...), ale včera jsem si uvědomil, že lze rádio ztlumit přes modul UHP. UHP sice funkci MUTE v rádiu ovládá po drátu, ale v testech UHP je i test aktivace MUTE; mohl bych tedy do PAS monitoru doplnit funkci, že při jeho aktivaci se u vozů vybavených UHP ztlumí rádio... ale bohužel by to bylo možné dělat pouze u vozů s UHP :(.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2011, 18:48
Bydliště: Olomoucko

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od martulik » 03 lis 2014, 15:19

[quote="PepaS"]hazmec pozoruje psa právě za jízdy, takže asi i se zapnutým rádiem :).


To nemá chybu. Hodně mě to rozesmálo. Ale výborný postřeh.
Vectra C Caravan 1,9 CDTI r.v.2005
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od milosh » 03 lis 2014, 15:35

Pepo, UHP mam, tak hura do toho :lol: 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Stan. » 03 lis 2014, 19:14

[quote="PepaS"]. Ta funkce "lampičky" se mi zdá zajímavá; já také občas dorazím domů, hledám něco v tašce a tak si na to rozsvěcuji, jenže mně v A-G stačí potáhnout za ovladač světel ;).

Pepo nevím zda je to realizovatelné. Jelikož zadní lampičky mají tři polohy vypínače (zapnuto, vypnuto a zapnuto po otevření dveří), v poloze zapnuto po otevření dveří se rozsvítí také přední prostřední lampička (ne boční bodová čtecí světla). Přední lampička lze rozsvítit také vypínačem, ale ve schéma jsem našel pouze elektronický modul přední lampičky E1 E68 který je společný i pro boční bodová světla.
Tak jsem uvažoval, zda by zadní lampičky nešli také ovládat vypínačem na přední lampičce, když se také společně rozsvítí po otevření dveří.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 05 lis 2014, 08:21

Stando, díky za poznámku - musím se přiznat, že jsem se zatím do schémat nedíval, takže nevím, zda-li je možné lampičky ovládat z nějaké jednotky přes CAN sběrnici. Pokud lze lampičky rozsvěcovat diagnostikou v rámci testu výstupů některé jednotky, tak to možné bude...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět