Celodenne svietenie

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
kabi008
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2011, 15:43
Bydliště: Bratislava

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od kabi008 » 26 zář 2011, 14:08

Ahojte, som tu novy a zauimalo by ma, ci sa da naprogramovat v astre denne svietenie aj tak, ze pri nastaveni kolecka na auto, sa automaticky zapnu cez den predne hmlovky a pri zotmeni by sa prepol rezim na stretavacie svetla. Dakujem :)
Astra gtc 2.0T

Reklama
 

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od JohnyBA » 26 zář 2011, 14:23

toto by ti nepreslo cez STK alebo ak by ta zastavil skusenejsi policajt. Hmlovky nemaju homologizaciu na celodenne svietenie a preto ich nemozes na to pouzivat. Jedine ak by si ich vymenil za ine svetla.
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Uživatelský avatar
kabi008
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2011, 15:43
Bydliště: Bratislava

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od kabi008 » 26 zář 2011, 16:14

dal by som namiesto hmloviek denne svetla kruhove , len som chcel aby sa to prepinalo same a samozrejme aby cez den vyplo parkovacky :roll:
Astra gtc 2.0T

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od sauce » 02 led 2012, 09:27

Arwy píše:Našiel som info, že denné svietenie v konfigurácií 5 by sa malo dať pomocov vypínača svetiel deaktivovať a aktivovať. Nájde sa niekto kto by to byskúšal? Malo by stačiť vypínačom prepnúť do stretávačiek a hneď späť do polohy OFF. Zapnúť by malo ísť rovnakým spôsobom.
Funguje to trošku jinak, musí se to udělat dvakrát za sebou, aby to zafungovalo - včera vyzkoušeno:
Při zapnutém motoru otočit přepínač z polohy 0 do polohy potkávaček a zpět. Toto provést dvakrát. Skutečně to funguje a aktivuje/deaktivuje to denní svícení.

Uživatelský avatar
petrusek
Příspěvky: 61
Registrován: 06 črc 2011, 00:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od petrusek » 21 led 2012, 00:24

Tento týden mi to ukazoval Roman a bylo to myslím ještě jinak: při nastartovaném motoru 0-1-0-1-2-1-0 (jinými slovy "doprostřed a zpět, na doraz a zpět") ...světla zůstanou zhasnutá, automatické svícení je deaktivované, pak znova 0-1-0-1-2-1-0 ...a světla zůstanou rozsvícená, automatické svícení ze znovu aktivované (0 = OFF, 1 = parkovací, 2 = potkávací).

Že se to dá uživatelsky (de)aktivovat pro mě byla novinka. Myslel jsem, že to mám "polámané" a přitom se mi to asi jenom povedlo nechtě deaktivovat :) Ovšem na druhou stranu mi přijde těžko uvěřitelné, že by se mi nechtě podařila tak zběsilá sekvence, spíš bych uvěřil té co píše sauce. Tak třeba fungují obě. Zkuste...

Nevím jestli se to týká pouze varianty 5 (mám) nebo i těch ostatních.

Uživatelský avatar
KFL
Příspěvky: 138
Registrován: 18 srp 2010, 13:35
Bydliště: BA

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od KFL » 21 led 2012, 00:47

Aj mne sa to uz dvakrat podarilom deaktivovat. Prvykrat som to znova nahodil OpComom a druhykrat som krutil koleckom, kym to nezostalo zasvietene. Este skusim oba tie postupy vyskusat, lebo minule mi to slo nejak cudne.
A este ako sa mi to podarilo deaktivovat:
1. zastal som, ze uz vylezeme z auta, zrazu som si potreboval posvietit pred auto a potom som pri odchode vsetko vypol a bolo.
2. zdalo sa mi, ze mam vypalenu ziarovku a tak som skusal zapinat a vypinat svetla, ci naozaj (ziarovky vidno v odraze na aute pred vami) a tak sa to nejak stalo.
=> sice je aktivacia/deaktivacia zlozita, no nie dostatocne, aby sa nedala omylom vykonat
p.s.ak si dobre spominam, tak to na forach aj bolo spominane, ze sa obcas niekomu deaktivovalo denne svietenie
Uz nemam Opel, zostal mi op-com a kniha Jak na to.

Loco[SVK]
Příspěvky: 67
Registrován: 16 čer 2011, 18:25

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od Loco[SVK] » 22 úno 2012, 23:36

kabi008 píše:dal by som namiesto hmloviek denne svetla kruhove , len som chcel aby sa to prepinalo same a samozrejme aby cez den vyplo parkovacky :roll:
Ak chces vymenit hmlovky za denne ledky tak si musis denne svietenie v aute deaktivovat. Podla normy sa LED denne svietenie musi po nastartovani automaticky zapnut a po zapnuti stretavaciek sa zase LED automaticky vypne. Toto zabezpecuje rele, palubny pocitac v aute s tym nema nic spolocne.
Astra H carravan 1.9CDTI 74 kw r.v. 2008

Uživatelský avatar
couddy
Příspěvky: 496
Registrován: 13 čer 2009, 14:47

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od couddy » 10 bře 2012, 20:27

Trošku z jiného soudku. Dlouho jsem tu nebyl, ale:
romank mi aktivovat denní svícení.
Před zimou přestalo svítit, tak jsem svítil normálně. Asi před týdnem se při startu samo rozsvítilo, teĎ už to zase nefunguje.
Může na to mít něco vliv? nebo je to prostě zkrat? ... nebo co?
Opel Astra H caravan 1.8 103kw
VW T5 9míst, 1.9 TDI, - NOVĚ možnost půjčit třeba na dovolenou.
ex: Opel Vivaro 2.5dti
ex: Astra H caravan 1.7cdti

Sherpaski.cz
lyžařská, snowboardová, telemarková škola Hrubá Voda


Skicamp.cz
Private Ski School


Chcibytinstruktor.cz

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od power2 » 10 bře 2012, 20:35

Myslim, že se to deaktivuje, když zapneš jen parkovací. Ale zajakých podmínek a okolnosti netuším

Uživatelský avatar
couddy
Příspěvky: 496
Registrován: 13 čer 2009, 14:47

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od couddy » 10 bře 2012, 21:04

Nene nerozumíme si, ...
naprogramováno, pak to přestalo fungovat, a najednout to zase jednou začlo a pak zase ne. ....
něco mezi nebem a autem? :)
Opel Astra H caravan 1.8 103kw
VW T5 9míst, 1.9 TDI, - NOVĚ možnost půjčit třeba na dovolenou.
ex: Opel Vivaro 2.5dti
ex: Astra H caravan 1.7cdti

Sherpaski.cz
lyžařská, snowboardová, telemarková škola Hrubá Voda


Skicamp.cz
Private Ski School


Chcibytinstruktor.cz

Odpovědět