Nefunkcny sport gombik

Od klimatizace až po xenony
noff
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 08:17
Bydliště: SVK, Cestice

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od noff » 23 lis 2016, 13:09

quicky píše:
noff píše:Dalsia chyba ktoru vypisal, ale len 2 krat, potom uz nie, bola ECN 40952. To som nasiel ze je to EGR, co je skvele, uplne, dalsich 200eur do auta :x
Moja otazka je, mozu sposobovat tie chyby ze neide sport rezim?
Co tak kupit si odstranovac karbonu a ocistit to EGR? Ci uz si robil a nepomohlo? BTW na zaklade coho usudzujes, ze ten sport rezim nefunguje, iba na zaklade toho ze nema rychlejsiu odozvu na plyn? Tak to moze mat suvis s EGR ale aj nemusi
OK, vsak v pohode, netreba sa rozculovat, je to moj prvy dieslak takze, hovno o tom viem. :D a s EGR som sa stretol tiez prvy krat.
Uz som nasiel nejake tutorialy a videa, tak cez vikend sa skusim pozriet na EGR a vycistit.
A ano, ked zapnem tak nema taku rychlu odozvu na plyn.
Mas nejaky overeny sprej na cistenie? Alebo staci nejaky obycajny odmastovac napr. ktore sa pouzivaju na brzdy?
excellent píše:Tie žhaviče by s tou nefunkčnosťou "sport" mohli súvisieť. Aspon s tou odozvou na plyn. Mne tiež pred časom svietil "servisný klúč" a našiel som si chybu na žhavičoch. Už neviem či boli vadné všetky, ale všetky sa menili za nové. Počas toho, ako svietil servisný klúč, "sport" režim nefungoval. Nefungoval znamémá, že nebola odozva na plyn. Dióda na tlačítku "sport" však svietila. Po výmene žhavičov mi "sport" funguje bez problémov. Zaujímavé na tom je to, že keď servisný klúč svietil a "sport" nefungoval stalo sa mi, že pri zaradenej rýchlosti mi nedopatrením :D skapal motor a keď som naštartoval znova klúč už nesvietil a "sport" ku podivu fungoval až kým som auto neodparkoval. Potom keď auto stálo minimálne hodinu po naštartovaní klúč svietil znova a "sport" nefungoval znova. Nechal som úmyselne pri zaradenej rýchlosti skapať motor a po naštartovaní zase to isté, klúč nesvietil a "sport" fungoval. Odskúšané som tom mal takto iba keď bolo auto zahriate na prevádzkovú teplotu.
Oks, diky, viem ze mi tam robi sarapatu ten posledny zhavic, ktory nechcel vymenit, ale teraz uz nema volne terminy takze stym musim cakat do noveho roka :( , ale potesi taka sprava, tak hadam pomoze vymena.
Opel Astra SW 1.7 CDTi 92kW Sport 2007

Reklama
 

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od quicky » 23 lis 2016, 16:22

Pohoda, nikto sa nerozculuje :) Cistic brzd ti v tomto pripade velmi nepomoze, odporucam radsej cistic na grill ked tak... Alebo vyslovene cistic sania a EGR. Tento konkretny som skusal ja, dobre odstranil ten karbon aj bez drhnutia.
https://www.amazon.de/gp/product/B005Y0 ... UTF8&psc=1
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

noff
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 08:17
Bydliště: SVK, Cestice

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od noff » 03 bře 2017, 09:39

Vymena zhavica vyriesil problem, aspon zatial funguje sport rezim. 8-)
Opel Astra SW 1.7 CDTi 92kW Sport 2007

Matt0
Příspěvky: 13
Registrován: 07 čer 2013, 00:01

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Matt0 » 25 bře 2017, 19:41

Ahojte, nechcem zakladať novú tému, tak to napíšem sem. Mám Opel Astra Caravan, 1.9 CDTI 88 kW, motor Z19DTH. Tlačidlo SPORT je vo vozidle od výroby. Včera mi zrazu prestalo fungovať, čiže nesvieti ani po zopnutí a taktiež mi nezapína športový režim, čo ma štve, keďže ho veľmi často využívam. Súbežne s tlačidlom Sport prestalo fungovať vyhrievanie sedadiel, keď stlačím tlačidlo vyhrievania ľavého sedadla, tak len prebliknú tie tri úrovne, pri pravom zasvieti vyhrievanie, no po vypnutí tlačidla hneď všetky tri úrovne zhasnú, aj keby mali zhasínať postupne po jednej úrovni. Čo som si ešte všimol, tak prestalo aj fungovať vypínanie parkovacích senzorov. Všetky ostatné tlačidlá na stredovom paneli fungujú ku podivu fungujú. Vozidlo som si preveril aj diagnostikou, žiadna chyba mi nevyskočila. Kontroloval som aj poistky, všetky sú ok. Vedel by mi niekto poradiť s týmto problémom? Ďakujem veľmi pekne :)
Opel Astra Caravan 1.9 CDTI (2005)

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od silver » 09 dub 2017, 10:41

Caute,mam novu krasku a ma sport tlacitko. Moj problem je ze cela tlacitkova lista nie je podsvietena cize vobec nesvieti sport vystr.trojuholnik a ani centr.zamkinanie. no napriek tomu zamkinanie funguje a aj pri zapnuti vystraznych smerovky blikaju ale sport tlacitko je total hluche.. :(

Takze ma caka rozobratie listy a pokukanie poistiek,dufam ze je to len somarina daka ..zadne rec nemam takze musim sa vzit trosku do novej situacie kedze druha astra ktoru mam ma inaksie ppistkove skrine ..ach jaj.
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Stan. » 09 dub 2017, 14:07

Jednotka spínačů ve středovém panelu žádnou pojistku nemá, mimo vyhřívání sedaček, tam je FR18 v REC a bez REC je FE33 v mot. prostoru Pin 12 černý vodič
Podsvícení všech spínačů (při vnitřním osvětlení) je Pin 18 šedo-žlutý vodič
Pin 2 = kostra (-pól) hnědý vodič
Pin 8 = tlačítko Sport (semiaktivní systém) žluto-černý vodič a Pin 17 podsvícení při zapnutí žluto-červený vodič
Pin 6 = tlačítko výstražný trojúhelník zeleno-bílý vodič a Pin 15 podsvícení při zapnutí černo-fialový vodič
Pin 5 = tlačítko centrální zamykání fialovo-hnědý vodič a Pin 14 podsvícení při zapnutí hnědo-bílý vodič
Zkontroluj také spojkový spínač, ohledně tlačítka Sport
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od silver » 09 dub 2017, 15:27

@Stan dakujem pekne,
Takze poistky vylucujeme,
spojkovy spinac mam ten som pozeral kvoli tempomatu idem ho aktivovat, tie piny to myslis kable s konektorom co vedu k liste? Prepac za hlupe otazky,len aby som to chapal 8-)
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Stan. » 09 dub 2017, 16:34

Piny jsou přímo přívody na svorkovnici (konektoru) jednotky spínačů. Psal jsem Ti barvy vodičů, aby jsi se mohl lépe v přívodním konektoru orientovat. Všechna tlačítka na středovém panelu jsou napájena s přístrojů P3 (mimo tlačítek vyhřívání sedaček). Teprve přístroje P3 jsou pak napájeny z pojistek FR3 a FR18 v REC nebo FE11 a FE33 bez REC v motorovém prostoru.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od silver » 10 dub 2017, 15:39

@stan
Dakujrm za podrobnejsie info,pokukam ked bude viac casu 8-) ;)
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od silver » 12 dub 2017, 19:17

Takze pozrel somto ,mal som to rozobrate,prefukol som konektor od listy aj listu a cuduj sa svete,tlacitka funguju vsetky su ppdsvietene a aj male diodky signalizujuce zapnutie a vypnutie funguju,akurat ked stlacim tlacitko sport tak sa nic nedeje,hadam som teda neni iqvac ze by som nepoznal ten rozdiel,ostavaju mi uz len poistky v zadu pozriet,ale potom uz neviem kde bude problem,sport je tam od vyroby :(
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Odpovědět