Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Od klimatizace až po xenony
Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od Stan. » 21 úno 2017, 09:16

scantorp píše: ako sa Vám podarilo odstrániť túto závadu? Bohužiaľ to musím riešiť aj ja. Žiarovky sú Ok, poistka tiež, kontakty nie sú zaoxidované. Za každú radu budem moc vďačný ;)
Napiš které konkrétní světlo nesvítí a zda pouze na jedné straně, také typ auta (3/5 HB, combi) a zda máš vzadu REC (elektronické centrum) nebo pouze pojistky. Rozdíl viz odkazy:
https://www.opel-astra-h.cz/pojistky-opel-astra-h/ REC - foto vzadu po otevření dvířek
pouze pojistky bez REC, foto pojistek po otevření zadních dvířek
Pokud nesvítí celá jedna strana, bývá závada v ukostření.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Reklama
 

scantorp
Příspěvky: 15
Registrován: 07 lis 2015, 19:06
Bydliště: Bratislava

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od scantorp » 23 úno 2017, 13:42

Ahoj, nesvieti iba ľavá zadná strana, teda konkrétne iba obrysové a brzdové svetlo. Smerovka ide. Mám combi 1,9 Z19DT rok výroby 2007. REC je vzdadu.
ASTRA H - 2007, Z19DT 88 kW

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od Stan. » 23 úno 2017, 18:21

Směrovka Ti svítí, tak ukostření bude v pořádku. Jelikož vodiče jdou přímo z elektroniky REC, tak zkus nejdříve udělat reset krátkodobým asi 5 min. odpojením baterie zda nedošlo k zablokování.
Dále potom odpoj svorkovnici u zadního světla a zkus žárovkovou zkoušečkou při zapnutých světlech propojit tyto Piny u svorkovnice ze strany kabelů, aby jsi pak mohl vyloučit závadu na přívodu.
Při pohledu na svorkovnici a západka je nahoře, je Pin1 vpravo a Pin6 vlevo. Vyzkoušej přívod u žárovek které nesvítí.
Koncové světlo propojit Pin6 (šedo-černý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra
Stop/koncové světlo propojit Pin5 (černo-žlutý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra
Zpětný světlomet propojit Pin2 (bílo-černý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra
Mlhové zadní světlo propojit Pin4 (černo-modrý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra
Směrové světlo propojit Pin3 (černo-bílý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra (směrové světlo není napojeno na REC)
Pokud to nepomůže, tak zkus odpojit svorkovnici XR1 u REC (při pohledu na REC úplně nahoře vlevo zelená západka) a vyzkoušet, zda jde již signál z REC svorkovnice XR1,
dále prozvonit neporušenost vodičů mezi svorkovnicí u REC a svorkovnicí u zadního světla, číslování Pinů u REC svorkovnice XR1 (druhá řada odspodu,první zleva Pin30-35 a Pin41-46 poslední vpravo).
Pin XR1/43-koncové světlo
Pin XR1/45-stop/koncové světlo
Pin XR1/42-zpětný světlomet
Pin XR1/32-mlhové světlo zadní
Případně udělat diagnostiku REC s Tech2 (Op-com některé věci neumí)
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

scantorp
Příspěvky: 15
Registrován: 07 lis 2015, 19:06
Bydliště: Bratislava

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od scantorp » 27 úno 2017, 15:12

Stan. píše:Směrovka Ti svítí, tak ukostření bude v pořádku. Jelikož vodiče jdou přímo z elektroniky REC, tak zkus nejdříve udělat reset krátkodobým asi 5 min. odpojením baterie zda nedošlo k zablokování.
Dále potom odpoj svorkovnici u zadního světla a zkus žárovkovou zkoušečkou při zapnutých světlech propojit tyto Piny u svorkovnice ze strany kabelů, aby jsi pak mohl vyloučit závadu na přívodu.
Při pohledu na svorkovnici a západka je nahoře, je Pin1 vpravo a Pin6 vlevo. Vyzkoušej přívod u žárovek které nesvítí.
Koncové světlo propojit Pin6 (šedo-černý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra
Stop/koncové světlo propojit Pin5 (černo-žlutý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra
Zpětný světlomet propojit Pin2 (bílo-černý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra
Mlhové zadní světlo propojit Pin4 (černo-modrý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra
Směrové světlo propojit Pin3 (černo-bílý vodič) a Pin1 (hnědý vodič) kostra (směrové světlo není napojeno na REC)
Pokud to nepomůže, tak zkus odpojit svorkovnici XR1 u REC (při pohledu na REC úplně nahoře vlevo zelená západka) a vyzkoušet, zda jde již signál z REC svorkovnice XR1,
dále prozvonit neporušenost vodičů mezi svorkovnicí u REC a svorkovnicí u zadního světla, číslování Pinů u REC svorkovnice XR1 (druhá řada odspodu,první zleva Pin30-35 a Pin41-46 poslední vpravo).
Pin XR1/43-koncové světlo
Pin XR1/45-stop/koncové světlo
Pin XR1/42-zpětný světlomet
Pin XR1/32-mlhové světlo zadní
Případně udělat diagnostiku REC s Tech2 (Op-com některé věci neumí)
Ahoj,
svetlo svieti. Pomohlo odpojiť baterku tak ako si písal. Ďakujem :)
PS: Kiež by sa všetky problémy dali vybaviť takto ľahko :D
ASTRA H - 2007, Z19DT 88 kW

sr71
Příspěvky: 40
Registrován: 07 čer 2017, 09:25
Bydliště: severovýchodní čechy

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od sr71 » 13 led 2018, 20:40

Proč vlastně některé Astry H mají REC jednotku (vlevo vzadu v zavazadlovém prostoru) a některé vozy ne? (třeba já tam mám jen pojistky). Respektive je to nějaká zásadní výhoda když tam REC je?
Astra H Caravan Z16XER 2008; Astra F X16SZR 1997
OP COM

sr71
Příspěvky: 40
Registrován: 07 čer 2017, 09:25
Bydliště: severovýchodní čechy

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od sr71 » 14 led 2018, 17:42

a ještě jeden dotaz na zkušenější - měnil jsem vadnou žárovku u zpětného světlometu a je mě divný že v zadní svítilně jsou celkem jen 4 žárovky, všechny 21W (blinkr, zpětné, brzdové, mlhové?) kde je koncové? tam se přece obvykle používají 5W žárovky
Astra H Caravan Z16XER 2008; Astra F X16SZR 1997
OP COM

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 228
Registrován: 06 srp 2016, 15:05
Bydliště: Hospoda (Červená) u Třebíče

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od vasekpetr1 » 14 led 2018, 18:40

Svítí brzdová s nižším výkonem ;) .
Řídící jednotka má v sobě regulaci proudu a ta do žárovky pustí menší proud.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 185 tkm
...a bydlím v Hospodě (
Červené )...

Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od Radoš92 » 07 kvě 2018, 23:28

Ještě jdu hledat na floru, ale zatám jsem našel tohle. Dneska mi přestaly svítit obě zadní. Když šlápnu na brzdu, problikávají obě zadní koncové, možná jen na těch 5W, nevím, třetí brzdové svítí normálně. Když zapnu světla, (předek je zcela OK), probliknou párkrát zadní koncové a zhasnou. Mlhovka svítí, směrovky, spátečka funguje. Když zapnu parkovací szranu směrovkou u vypnutého zapalování, totéž. Rozsvítí se předek, zadek jedna ta puštšná zabliká a zhasne.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od Stan. » 08 kvě 2018, 07:53

Zkus nejdříve na chvíli odpojit baterii[
quote="Radoš92"]Ještě jdu hledat na floru, ale zatám jsem našel tohle. Dneska mi přestaly svítit obě zadní. Když šlápnu na brzdu, problikávají obě zadní koncové, možná jen na těch 5W, nevím, třetí brzdové svítí normálně. Když zapnu světla, (předek je zcela OK), probliknou párkrát zadní koncové a zhasnou. Mlhovka svítí, směrovky, spátečka funguje. Když zapnu parkovací szranu směrovkou u vypnutého zapalování, totéž. Rozsvítí se předek, zadek jedna ta puštšná zabliká a zhasne. [/quote]
scantorp píše:
Stan. píše:Směrovka Ti svítí, tak ukostření bude v pořádku. Jelikož vodiče jdou přímo z elektroniky REC, tak zkus nejdříve udělat reset krátkodobým asi 5 min. odpojením baterie zda nedošlo k zablokování.
Ahoj,
svetlo svieti. Pomohlo odpojiť baterku tak ako si písal. Ďakujem :)
PS: Kiež by sa všetky problémy dali vybaviť takto ľahko :D
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesviti me zadni leve zadni svetlo.

Příspěvek od Radoš92 » 08 kvě 2018, 08:00

No, teď to funguje už... nic jsem nedělal, jestlipak mi někde voda neudělala něco co neměla. Byl jsem to řádně umýt.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

Odpovědět