samovolné vypínání a zapínání klimatizace

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosta
Příspěvky: 29
Registrován: 02 zář 2011, 18:30

samovolné vypínání a zapínání klimatizace

Příspěvek od Rosta » 05 čer 2016, 17:19

Ahoj všem,
mám následující problém s klimatizací (stra H 1.7 CDTI):
je nově doplněna a zkontrolována, tak jako každý rok, nicméně se mi stává, že kompresor sám od sebe vypne a za chvílí zase zapne, konkrétně na něm sepne spojka a pustí se i sahara, chvíli běží a najednou spojka i sahara vypne. Takto se to opakuje dokola. Neudělá to ale pokaždé, jen někdy. Udělá to jak na automatice, tak v manuálním ovládání. Dnes jsem jel, normálně chladila, ale když jsem vystoupil, abych otevřel vrata, tak jsem to vypínaní a zapínání zaregistroval, ale o dvě hodiny později jsem jel asi 15 km, pak jsem zastavil a běžela normálně. Nevíte někdo prosím, co by to mohlo být?
Děkuji všem za odpověď.

Reklama
 

samot
Příspěvky: 59
Registrován: 06 črc 2010, 15:28
Bydliště: okres Příbram

Re: samovolné vypínání a zapínání klimatizace

Příspěvek od samot » 07 čer 2016, 21:14

taky se mi to stalo, bylo to špatným naplněním, kompresor mi zapínal vypínal,,, máš tam moc média, postupně za chodu klimatizace upouštěj napouštěcím ventilkem až ti kompresor poběží normálně a nebude vypínat a nebo si to nech naplnit v servisu kde dělají klimatizace

Karya
Příspěvky: 50
Registrován: 10 lis 2014, 14:03

Re: samovolné vypínání a zapínání klimatizace

Příspěvek od Karya » 11 črc 2016, 08:55

Dobry den

Dnes sa mi to stalo to same. Ked klimatizacia bezi dlsiu dobu tak sa vypina spojka na kompresore. Tam kde mi plnily klimatizaciu mi tvrdil ze je to tepelnou poistkou na spojke cievky. Je to tak alebo je to tim ze mi tam dal vela media? Dakujem

Edit: Tak som bol u ineho odbornika. Mal som tam viac oleja az 48ml oproti 5ml. Odsal mi to a naplnil znova. Klimatizacia uz funguje. Odporucam ist plnit kde maju lebsi stroj na to ako tie stare co dokazu len naplnit. Po naplneny plnicka si vyziadala nastartovat auto a pustit klimu. Skontrolovala tlak pre a za a doplnila pozadovane mnostvo.
Zafira B rok 2005 Motor 110 Kw

Uživatelský avatar
Rosta
Příspěvky: 29
Registrován: 02 zář 2011, 18:30

Re: samovolné vypínání a zapínání klimatizace

Příspěvek od Rosta » 11 črc 2016, 12:44

Mně to dělalo čidlo tlaku, zjistili v řídící jednotce. Oprava 2500,- A už to funguje jako bůh:)
Karya píše:Dobry den

Dnes sa mi to stalo to same. Ked klimatizacia bezi dlsiu dobu tak sa vypina spojka na kompresore. Tam kde mi plnily klimatizaciu mi tvrdil ze je to tepelnou poistkou na spojke cievky. Je to tak alebo je to tim ze mi tam dal vela media? Dakujem

Edit: Tak som bol u ineho odbornika. Mal som tam viac oleja az 48ml oproti 5ml. Odsal mi to a naplnil znova. Klimatizacia uz funguje. Odporucam ist plnit kde maju lebsi stroj na to ako tie stare co dokazu len naplnit. Po naplneny plnicka si vyziadala nastartovat auto a pustit klimu. Skontrolovala tlak pre a za a doplnila pozadovane mnostvo.

Odpovědět