Klimatizácia - problém - spustenie pri pohybe auta?

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
scantorp
Příspěvky: 15
Registrován: 07 lis 2015, 19:06
Bydliště: Bratislava

Klimatizácia - problém - spustenie pri pohybe auta?

Příspěvek od scantorp » 03 dub 2016, 21:36

Ahojte páni. Snáď mi pomôžete. Dal som si opraviť klímu, nový chladič lebo mi unikalo chladivo a nová cievka na kompresore. Všetko fungovalo ako má až do dnes. Počas cesty cca 60-70km/h som pustil klimatizáciu (automatická). V tom momente začal od motora vychádzať taký veľmi silný vibrujúci zvuk. Spojka sa akoby zbláznila, vibrovala ako o život až kým som ju nevymačkol. Zvuk prestal. Od tej doby klíma nechladí. Skúšal som ju opäť zapnúť a vypnúť v kľudovom režime, nepohyboval som sa a pri zapnutí nevydáva žiadny zvuk, ale pri vypnutí je počuť veľmi nepríjemné odpojenie. Viete mi prosím poradiť čo sa tam mohlo stať? Je možné, že klimatizáciu som nemal púšťať, keď bolo auto v pohybe? Veľmi pekne ďakujem za akékoľvek rady.
ASTRA H - 2007, Z19DT 88 kW

Reklama
 

Uživatelský avatar
Marek65
Příspěvky: 281
Registrován: 20 čer 2014, 00:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizácia - problém - spustenie pri pohybe auta?

Příspěvek od Marek65 » 04 dub 2016, 10:57

To ze si pustal klimu za jazdy nevadi. Je to normalne.

Je dost mozne ze sa ti zadrel kompresor. Obcas sa to stava po vymene chladica klimy, cital som to tu uz velakrat. Mohlo sa stat ak ti po vymene chladica nedoplnili do okruhu aj potrebne mnozstvo oleja, alebo ak bol v systeme nejaky bordel.
EX:Opel Astra 1.6 85kW 2009 (Z16XER)
EX: Opel Astra 1.6 77kW 2005 (Z16XEP), Irmscher packet

scantorp
Příspěvky: 15
Registrován: 07 lis 2015, 19:06
Bydliště: Bratislava

Re: Klimatizácia - problém - spustenie pri pohybe auta?

Příspěvek od scantorp » 04 dub 2016, 11:09

Ďakujem za typ. Toho som sa veľmi obával, že to bude kompresor. Som veľmi zvedavý, čo mi na to povie môj servisman :cry:
ASTRA H - 2007, Z19DT 88 kW

scantorp
Příspěvky: 15
Registrován: 07 lis 2015, 19:06
Bydliště: Bratislava

Re: Klimatizácia - problém - spustenie pri pohybe auta?

Příspěvek od scantorp » 11 dub 2016, 12:54

Takže mal si pravdu, mám zadretý kompresor :x super nič viac nepotrebujem :x
Ďakujem za radu. Náhodou nevieš či a kde by sa dal spraviť jeho repas? Robí sa to vôbec?
Marek65 píše:To ze si pustal klimu za jazdy nevadi. Je to normalne.

Je dost mozne ze sa ti zadrel kompresor. Obcas sa to stava po vymene chladica klimy, cital som to tu uz velakrat. Mohlo sa stat ak ti po vymene chladica nedoplnili do okruhu aj potrebne mnozstvo oleja, alebo ak bol v systeme nejaky bordel.
ASTRA H - 2007, Z19DT 88 kW

robert.68
Příspěvky: 80
Registrován: 28 zář 2015, 17:30
Bydliště: brno

Re: Klimatizácia - problém - spustenie pri pohybe auta?

Příspěvek od robert.68 » 11 dub 2016, 18:56

Repas urcite jde udelat. Tato firma prodava ND ke klimatizacim v autech. Moc dobre zkusensti, ND vetsinou do druheho dne ( v CZ ), akorat si najit nekoho, kdo ten kompresor rozdela :) Pokazde jsem jednal s Ing. Mišek.

Odkaz: http://www.vorcz.cz/
Opel Astra 1,8 103 kW, Z18XER, Caravan, Cosmo, 2009, White Astra H Squadron

Odpovědět