Autíčko s klíčkem

Od klimatizace až po xenony
karlos11
Příspěvky: 7
Registrován: 05 kvě 2011, 07:57

Autíčko s klíčkem

Příspěvek od karlos11 » 05 kvě 2011, 08:33

Dobrý den , mám Opel Astra 1,7CDTi 74KW, r.v.2004. Mám poslední dobou tento problém, že při jízdě auto stratí výkon (nouzový režim), a rozvítí se mi kontrolky autíčko s klíčkem a také ESP. Vypnu motor, chvilku počkám auto jede normálně. Také se mi stalo, že jsem chvilku čekal a ctěl jsem se rozjet a skočilo to tam znovu (i několikát po sobě). Stalo se mi to i když jsem jel na tempomat. Nebo jsem jen chtěl přidat plyn a bylo to tam, pak k němu po 2.hodinách příjdu a auto jede v pohodě. Má někdo taky tuhle zkušenost?, co by to mohlo být. Na diagnostice mi to napsalo něco s plynovým pedálem. V autě při testu mám chybu 050074. Je to velice nepříjemné , když někam jedete, nebo chcete jet a za vámi kolona aut.....Na fóru jsem četl, že by to mohlo být, EGR ventil, nebo škrtící klapka, různá čidla, turbo. Prosím o srozumitelnou odpověd.
Díky Karel K.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Georgeisin
Příspěvky: 427
Registrován: 26 úno 2011, 18:29
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od Georgeisin » 05 kvě 2011, 08:40

Pokud ti mechanik nic zřejmého neobjeví, tak vyndat a vyčistit EGR dle návodu. Asi to tady trápí kdekoho s dieslem, včetně mě :). Je to ale jenom laická rada, nejsem automechanik.

Zdar

http://www.astraownersclub.com/vb/showt ... p?t=241888
Astra H Caravan 2008 1.7 CDTI 74 KW chip 89 KW

buggsy
Příspěvky: 32
Registrován: 08 úno 2011, 17:49

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od buggsy » 05 kvě 2011, 08:51

Zbehni na diagnostiku a mal by si vediet, na com si.
Opel Astra Caravan 1.9CDTi, 88kW, 8V

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od Mazety » 05 kvě 2011, 09:14

já teda nevim, ale pořád stále dokola, TLAČÍTKO HLEDAT!!!
EX Opel Astra H caravan

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od RomanK » 05 kvě 2011, 11:26

Myslím, že těm, kterým se nechce hledat, utrácet za diagnostiku (a když už tam jsou tak si nenechají pořádně zjistit příčinu) a čekají radu "profoukni hadičku k turbu a pak to pojede jako tryskáč" by bylo dobré radit aby začali postupně měnit jeden komponent motoru za druhým. Pak by možná přišli na to, že rozsvícené autíčko s klíčem znamená nechat si vyčíst na diagnostice chybové kódy, projít live data, udělat testy akčních členů. Pokud budíky ukážou 050074, neznamená to, že to je jediná chyba uložená v ŘJ motoru. Navíc tato chyba se objevuje při startu a způsobuje ji nejspíš nízké napětí baterie při odběru proudu starterem. Může být navíc uložena P0234, kterou přístroje jaksi neukážou (nevím proč) a ta už motor hodí do nouzáku. Takže dvě rady: diagnostikovat pořádně chybu a její příčinu, nebo vyměnit tu potvoru co chybu hlásí - ŘJ motoru.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Uživatelský avatar
Georgeisin
Příspěvky: 427
Registrován: 26 úno 2011, 18:29
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od Georgeisin » 05 kvě 2011, 12:46

Blbý je, že takový "RomanK" není v každém městě :), já bych si to fakt přál. Když vezmu svoje bývalé auto (Golf IV) a zkušenost se servisama po K. Varech a v okolí, tak to bylo tristní (včetně autorizovaného). Auto sem pak prodal se závadou, i když pojídné, za hubičku. Prostě ti mechanici musí zvládat na spoustě aut spoutu běžných závad a na hledání nějaké skryté nemají čas a pouze pokrčí rameny, že neví. Proto pak lidi řeší sporadické závady na fórech. I když tahle závada by asi měla být v dobrém servise identifikována.
Astra H Caravan 2008 1.7 CDTI 74 KW chip 89 KW

karlos11
Příspěvky: 7
Registrován: 05 kvě 2011, 07:57

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od karlos11 » 05 kvě 2011, 13:00

Na diagnostice jsem byl, tam by bylo zděleno že přesnou příčinu nelze zjistit, že bych to musel chytit přesně kdy mi tam ta chyba zkočí. že chyba tam sice skočí , ale po cca. 5s se vymaže. Zjistil mi tám poloha plynového pedálu. A povídal, že by to mohl být ten potenciometr, nebo chycený kabel a nebo ŘJ. Tak si vyber! mám to opravovat stylem pokus - omyl. To přeci nejde !
Je divný že mi tam zkočí autíčko s klíčkem a EPS.

Uživatelský avatar
papak13
Příspěvky: 534
Registrován: 15 dub 2010, 12:19

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od papak13 » 05 kvě 2011, 13:06

No viem ze nema kazdy peniaze na zvys a ze kazdy nema Romana blizko ale moj rozum a logika mi hovori ze to co dam za diagnostiku v servise a nie jednu ak sa na chybu neda hned prist a co miniem na benzin popr. naftu hore dole co beham po servisoch, obvolavam servisy a cas strateny s tym spojeny tak radsej sa dohodnem s Romanom sadnem do auta a mam iste ze nemusim vymenit pol motora len kvoli tomu ze nikto na to nevie prist. A pritom pre odbornika ako je Roman je to mozno zavada na par minut! Tolko len moj nazor.

A este jedna vec myslim si ze skoro kazdy ma podobne problemy ako ty ze musi behat za tym aby sa to vobec zistilo ked uz ma nejaku poruchu na aute. Nie je to utecha ale zazil to urcite kazdy!
ASTRICKA J 1.7 CDTI 92kW SPORT

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od Mike.S » 05 kvě 2011, 21:00

ale no tak kluci, nebuďte na karlose tak zlí s tím hledáním, je tady poprvé, a ještě se nerozkoukal 8-)

karlosi: dej si do avataru bydliště, pak Tě líp nasměrujeme na někoho kdo má diagnostiku, a k tomu mechanikovi, který Ti řekl, že se chyba nedá zjistit bych už nešel

jo a příště zkus to velké červené hledat co je vpravo nahoře, spoustu věcí už se tady řešilo a vyřešilo 8-)

pro začátek se mrkni sem https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... =19&t=2391 případně se s někým domluv 8-)
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

karlos11
Příspěvky: 7
Registrován: 05 kvě 2011, 07:57

Re: Autíčko s klíčkem

Příspěvek od karlos11 » 07 kvě 2011, 21:21

Tak mi to ukázalo chyby 112052 a 112252. Poradí mi někdo co s tím?

Odpovědět