Stalo se vám někdy.. ???

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od pueblo » 25 pro 2014, 18:04

Vypadá to na poruchu dobíjení, asi altík. Chvíli to baterka vydrží krmit, ale pak to postupně vypadává přesně, jak píšeš.

Reklama
 

Diablo1st
Příspěvky: 146
Registrován: 02 úno 2013, 12:53
Bydliště: MY

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od Diablo1st » 26 pro 2014, 10:40

jakubino píše:.. ze vam za jizdy zacne svitit cervena kontrolka baterky, nastartujes znovu a nic..
druhy den znovu plus zacne svitit ABS, pak vrtulnik chapej oranzovou kontrolku motoru, pak prestava jit posilovac rizeni, auto zlenivi a tak tak dojede, vypnes motor a uz nenastartujes,..
po par hodinach stani nakopnes a sviti vrtulnik,

cim by to v cem je, by mohl byt, problem? baterka ma rok dva.. alternator?

diky za rady, at vim na co se pripravit.... pekne svatky zdar JKBN
Nazdar,

toto bude určite alternátor. Keď mi odchádzal najprv sa rozsvietila len kontrolka, avšak ešte dobíjal na cca. 12V. Po čase už dobíjal len na 10V a to začalo odchádzať servo, potom zhasla palubovka :). Potom sa zrazu altík prebral a začal aspoň čiastočne dobíjať a pár kilometrov všetko išlo. Len tak tak som prišiel do servisu.

Takže najprv skontroluj alternátor na koľko dobíja, príp. skús pozrieť v OPcom na chyby. Možno ti RJ niečo ukáže.
Astra H caravan,
r.v. 2006
Z19DTL (1,9CDTi, 74kW)

micromax1
Příspěvky: 134
Registrován: 17 zář 2012, 23:09
Bydliště:

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od micromax1 » 04 led 2015, 20:18

Ahoj všichni, příspěvěk píšu sem, nevím kam jinam zařadit. Tak tedy co se mi včera stalo:
Nastartuji odjíždím, po 300 m od baráku zastavím abych si očistil pořádně skla od sněhu. Vezmu škrabku, vylezu a cvak zamklo se mi rozsvícené a nastartované auto. Fajn, musel jsem dojít pro druhý klíč, abych se dostal dovnitř. Nešlo odemknout dálkou až manuelně klíčem do zámku. Odjíždím a bum rozsvítilo se ABS a ESP a zase se zamklo. /Mám naprogramované zamykání po rozjezdu/ Po vyčtení závad - P0035-levé přední čidlo ABS, šlo to smazat, bylo to not present. Dnes se mi to stalo zase, ale to jsem ještě seděl uvnitř, tak jsem deaktivoval zamykání po rozjezdu, všiml jsem si že se chvěje ručička rychloměru, takže Astra se tvářila jako by se rozjížděla, tudíž se zamkla, i když auto stálo. Ještě, že se mi to nestalo dále od domova. Takže bacha v zimě, to čidlo je nějak náchylný na mráz a sníh..... Jen takovej malej příspěveček, kdyby se někomu něco stalo podobnýho...

Uživatelský avatar
SnoopyBA
Příspěvky: 116
Registrován: 23 lis 2013, 13:07
Bydliště: Bratislava

Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od SnoopyBA » 04 led 2015, 21:27

Preto nikdy nenechavam kluc v zapalovani pokial niekto nesedi v aute. :D Raz sa mi takto zamkla firemna 7micka BMW a bol som velmi daleko "od domu".. Proste tomu neverim..


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Uživatelský avatar
Canto159
Příspěvky: 250
Registrován: 05 srp 2014, 19:16

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od Canto159 » 05 led 2015, 00:59

micromax1 píše:Ahoj všichni, příspěvěk píšu sem, nevím kam jinam zařadit. Tak tedy co se mi včera stalo:
Nastartuji odjíždím, po 300 m od baráku zastavím abych si očistil pořádně skla od sněhu. Vezmu škrabku, vylezu a cvak zamklo se mi rozsvícené a nastartované auto. Fajn, musel jsem dojít pro druhý klíč, abych se dostal dovnitř. Nešlo odemknout dálkou až manuelně klíčem do zámku. Odjíždím a bum rozsvítilo se ABS a ESP a zase se zamklo. /Mám naprogramované zamykání po rozjezdu/ Po vyčtení závad - P0035-levé přední čidlo ABS, šlo to smazat, bylo to not present. Dnes se mi to stalo zase, ale to jsem ještě seděl uvnitř, tak jsem deaktivoval zamykání po rozjezdu, všiml jsem si že se chvěje ručička rychloměru, takže Astra se tvářila jako by se rozjížděla, tudíž se zamkla, i když auto stálo. Ještě, že se mi to nestalo dále od domova. Takže bacha v zimě, to čidlo je nějak náchylný na mráz a sníh..... Jen takovej malej příspěveček, kdyby se někomu něco stalo podobnýho...
Mne sa to čidlo ABS-ka od mrazu zlomilo, teda káblik je napoli :/ budem stým mať roboty kým to celé dám dokopy :(
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTi 74kw Z19DTL r.v 2006... CD70Navi, CID, MKJ
Opel Vectra B 1.8 85kw X18XE r.v 1997 -EX
OP-Com -Diagnostika,Aktivácia BC

Uživatelský avatar
jakubino
Příspěvky: 2321
Registrován: 28 dub 2011, 20:05

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od jakubino » 05 črc 2015, 15:48

ahoj, prosim o pomoc, radu, cokoli

po vymene baterky v klicku blbne dalkove zamykani/odemykani..
nekdy je to v pohode jako vzdy na po1rve, nekdy az na nekolikaty pokus,
nekdy se to snazim, nevim jestli je to dobre ale funguje to, oklamat takto:
sednu do auta, zamknu se cuplikem na zamykani za jizdy, otevrenim dveri se odemknu, zavru a dalkove funguje
no ale dost casto ani tento smelung nezafunguje a musim nechat auto odemknute (nakupovani treba) coz je fakt spatny pocit..

nevite co bych mohl zkusit samodomo, abych to zprovoznil a fungovalo dalkove ovladani zamku dveri?

a je nejaka moznost zamknuti celeho auta klickem pres ridicovy dvere? diky JKBN

edit: brzda plyn haze chybu - 161450 a klasiku 50074 :(
po vyblikani chyby auto zamklo hned!

jdou tyto chyby smazat bez diagnostiky?
hledam tady, pokud budete nekdo rychlejsi, budu rad, dekuji

edit2: po odpojeni baterky auto zamyka/odemyka zda se to byt v poradku!!! (otazka, na jak dlouho)
Opel Astra H Caravan Z17DTL 59kW

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od Stan. » 06 črc 2015, 07:12

Jakubino udělal jsi po výměně baterie v DO synchronizaci (spárování)? Dveře odemkneme klíčem a pak zapneme zapalování.
U výklopného klíče nemá výměna baterie trvat déle než tři minuty, jinak se musí synchronizovat.
U pevného klíče se musí synchronizace provádět při každé výměně baterie. Viz manuál.
Zamykání auta klíčem:
Zamkneme dveře u řidiče, obejdeme auto a otevřeme dveře spolujezdce. Uvnitř na panelu zamkneme auto tlačítkem a dveře spolujezdce zavřeme.
Zamykání po přerušení elektrického napájení (např. výjmutí akubaterie):
Dveře řidiče zamkneme klíčem, u ostatních dveří zamáčkneme klíčem černý oválný otvor nad zámkem ze strany čalounění (uslyšíme cvaknutí) ve dveřích a dveře zavřeme. Červená pojistka je dětská a otočením klíčem v otvoru do leva je funkční.
Zadní výklopné dveře zůstávají po přerušení elektr. napájení uzamčené.
Někdy stačí vyndat pojistku CZ a rozhodí se elektronika, že je pak nutné udělat reset odpojením baterie pro správnou funkci.
Naposledy upravil(a) Stan. dne 06 črc 2015, 13:10, celkem upraveno 2 x.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
nero
Příspěvky: 405
Registrován: 28 čer 2009, 11:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od nero » 06 črc 2015, 08:43

Stan. píše:Jakubino udělal jsi po výměně baterie v DO synchronizaci (spárování)? Dveře odemkneme klíčem a pak zapneme zapalování.
U výklopného klíče nemá výměna baterie trvat déle než tři minuty, jinak se musí synchronizovat.
U pevného klíče se musí synchronizace provádět při každé výměně baterie.
Zamykání auta klíčem:
Zamkneme dveře u řidiče, obejdeme auto a otevřeme dveře spolujezdce. Uvnitř na panelu zamkneme auto tlačítkem a dveře spolujezdce zavřeme.
Zamykání po přerušení elektrického napájení (např. výjmutí akubaterie):
Dveře řidiče zamkneme klíčem, u ostatních dveří zamáčkneme klíčem červenou pojistku (uslyšíme cvaknutí) ve dveřích a dveře zavřeme.
Zadní výklopné dveře zůstávají po přerušení elektr. napájení uzamčené.
menil som baterku v klučoch viackrát ale doteraz som nemusel robiť žiadnu synchronizáciu a všetko fungovalo tak jak má
Astra h 1,6 77Kw r. 2006, Mitsubishi ASX 1,6 86Kw r. 2015,

Uživatelský avatar
jakubino
Příspěvky: 2321
Registrován: 28 dub 2011, 20:05

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od jakubino » 06 črc 2015, 11:07

nero píše:
Stan. píše:Jakubino udělal jsi po výměně baterie v DO synchronizaci (spárování)? Dveře odemkneme klíčem a pak zapneme zapalování.
U výklopného klíče nemá výměna baterie trvat déle než tři minuty, jinak se musí synchronizovat.
U pevného klíče se musí synchronizace provádět při každé výměně baterie.
Zamykání auta klíčem:
Zamkneme dveře u řidiče, obejdeme auto a otevřeme dveře spolujezdce. Uvnitř na panelu zamkneme auto tlačítkem a dveře spolujezdce zavřeme.
Zamykání po přerušení elektrického napájení (např. výjmutí akubaterie):
Dveře řidiče zamkneme klíčem, u ostatních dveří zamáčkneme klíčem červenou pojistku (uslyšíme cvaknutí) ve dveřích a dveře zavřeme.
Zadní výklopné dveře zůstávají po přerušení elektr. napájení uzamčené.
menil som baterku v klučoch viackrát ale doteraz som nemusel robiť žiadnu synchronizáciu a všetko fungovalo tak jak má
ano, synchronizaci sem provedl (dle manualu), ale neslo to (klasicky klic, ne vyklopny)
po odpojeni baterky to jde
co znamena presne chyba 161450? chyba imobilizeru, co presne to prosim znamena?

zamknuti auta klickem zkusim, moc dekuju za navod, tohle sem nevedel, diky Stan.
i za navod pri odpojeni baterky, vse vyzkousim, dekuju!
Opel Astra H Caravan Z17DTL 59kW

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Stalo se vám někdy.. ???

Příspěvek od Stan. » 06 črc 2015, 13:17

Oprava příspěvku:
Zamykání auta klíčem:
Zamkneme dveře u řidiče, obejdeme auto a otevřeme dveře spolujezdce. Uvnitř na panelu zamkneme auto tlačítkem a dveře spolujezdce zavřeme.
Zamykání po přerušení elektrického napájení (např. odpojení nebo vyndání akubaterie):
Dveře řidiče zamkneme klíčem, u ostatních dveří zamáčkneme klíčem černý oválný otvor nad zámkem ze strany čalounění (uslyšíme cvaknutí) ve dveřích a dveře zavřeme. Červená pojistka je dětská a otočením klíčem v otvoru do leva je funkční.
Zadní výklopné dveře zůstávají po přerušení elektr. napájení uzamčené.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Odpovědět