stěrače

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: stěrače

Příspěvek od JaMa » 08 dub 2010, 21:40

Zkoušel jsem z origo stěračů na háčku sundat jen gumičku a ani náhodou se nedala říct... poraďte jak to sundat...vycvaknout koncovky prostě nešlo.
A kde se dají sehnat pouze gumičky, prodají mi je v Oplu? Asi těžko, že... : )
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: stěrače

Příspěvek od milosh » 08 dub 2010, 21:45

u opla pouze cele sterace a budu se opakovat kdyz napisu ze za ten litr co stoji se to vyplati a mas minimalne na rok klid narozdil od te vymeny gumicek si jinych shitovych steracu.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: stěrače

Příspěvek od david.tomko » 08 dub 2010, 21:51

JaMa píše:Zkoušel jsem z origo stěračů na háčku sundat jen gumičku a ani náhodou se nedala říct... poraďte jak to sundat...vycvaknout koncovky prostě nešlo.
A kde se dají sehnat pouze gumičky, prodají mi je v Oplu? Asi těžko, že... : )
Musíš sundat tu krytku co je pod ní uchycená gumyčka napevno. Buď rukou nebo menším šroubovákem (opatrně).
Jinak já si je měním a vpohodě, když to porovnám s originál GM, které jsem koupil na Epicu tak v tom nevidím moc rozdíl.
Souhlasím s tím, že když koupíš stěrače v Tescu, tak to asi nebude ono. Každýho věc co kupuje. Když takhle ušetříš, můžeš i nechat přezout auto v pneuservisu, taky se to tady řešilo a nikdo nikoho neřešil, že nebude mít dotažený kolový šrouby správným momentem :)
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: stěrače

Příspěvek od JaMa » 08 dub 2010, 22:12

david.tomko píše:
JaMa píše:Zkoušel jsem z origo stěračů na háčku sundat jen gumičku a ani náhodou se nedala říct... poraďte jak to sundat...vycvaknout koncovky prostě nešlo.
A kde se dají sehnat pouze gumičky, prodají mi je v Oplu? Asi těžko, že... : )
Musíš sundat tu krytku co je pod ní uchycená gumyčka napevno. Buď rukou nebo menším šroubovákem (opatrně).
Jinak já si je měním a vpohodě, když to porovnám s originál GM, které jsem koupil na Epicu tak v tom nevidím moc rozdíl.
Souhlasím s tím, že když koupíš stěrače v Tescu, tak to asi nebude ono. Každýho věc co kupuje. Když takhle ušetříš, můžeš i nechat přezout auto v pneuservisu, taky se to tady řešilo a nikdo nikoho neřešil, že nebude mít dotažený kolový šrouby správným momentem :)

Vyzkouším to, díky... : )
Auto sežere spoustu peněz a origo stěrače každý rok mě opravdu nebaví kupovat za cca 1200. Je fakt, že jsem jednou zkusil koupit neorigoš přes internet za 400 oba přední ... do popelnice se dostaly asi po 5 kilometrech...
Ale ty gumičky mě stále zajímají.
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: stěrače

Příspěvek od milosh » 08 dub 2010, 22:15

no rozhodne to abych z auta dobre videl pro me ma cenu litr za rok.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: stěrače

Příspěvek od bubo » 08 dub 2010, 22:23

Mám to vyzkoušeno - jde to . Jak píše david.tomko - podebrat krytku plochým šroubováčkem a sundat . Pak je tam do gumičky zapíchlý takový zobáček - zajištění proti vyjetí . Tak ten taky odehnout šroubováčkem . Vytáhnout gumu a zasunout novou . ALE !!!
Dával jsem tam prvně silikonovou - pískají neuvěřitelně .
Podruhé grafitové - skáčou po skle jako koza .
Takže jsem udělal kompromis - pořídil nové ramínka ,, LUCAS ,, a konečně šepot květin 8-) . Takže rozborka jde ale ..... :?
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: stěrače

Příspěvek od david.tomko » 08 dub 2010, 22:44

milosh píše:no rozhodne to abych z auta dobre videl pro me ma cenu litr za rok.
Miloshi, nic proti investici, ale už jsem se kolikrát spálil ( tím nechci říct, že origo na Astru jsou špatné ) kopil jsem si Valeo i Bosch na jiný auto v Autoprimě v Praze a dojel jsem až do Lovosic a letělo to do koše, jakej to byl šmejd ( mimochodem stálo to 800,- a bylo to horší než Tesco ). Jak už jsem řekl, je mi vcelku jedno kdo co kupuje, ale teď jsem dal za obě dvě gumyčky cca 60,- a stírají perfektně už mám pocit asi 4 měsíce bez viditelných šmouh. Kdybych měl ten litr zbytečnej tak bych si je koupil taky, možná je to taky tím, že v tom autě nejezdím, možná bych si pro sebe koupil něco lepšího :D , ale to j jen nepodložená doměnka.
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: stěrače

Příspěvek od bubo » 08 dub 2010, 22:48

Tak to jsi měl štěstí na gumičky , že jsou OK , ty moje byly bohužel KO :cry:
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: stěrače

Příspěvek od Westler » 09 dub 2010, 00:33

Uz jsem to psal v jinem tematu o steracich, vyborne jsou gumicky SWF. Davaji/davaly se jako origo na sterace Bosch. Cena je cca 130kc/1ks. Uvadim jako alternativu vymeny celych list.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: stěrače

Příspěvek od Midzi » 10 srp 2010, 22:06

ja premyslam o tychto, za tu cenu sa mi to oplati, hlavne ked v piatok som v BB a zoberiem si ich priamo od nich

http://olejposta.sk/r_5693.html

Ked som to porovnaval s Valeom tak je rovnaka cena, vdaka zlave. Takze ak nebudu dobre tak ma to nebude srat. Ale nasiel som tie iste ale iny rozmer tak teraz neviem kde je chyba.

http://www.autobiznis.sk/product/stiera ... 2004-2670/
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Odpovědět