koroze - reklamace

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
jirkal
Příspěvky: 40
Registrován: 04 kvě 2010, 21:34
Bydliště: PŘÍBRAM

koroze - reklamace

Příspěvek od jirkal » 17 kvě 2010, 19:40

zdravim,
před rokem jsem koupil Astru H 5 dv. výbavu Elegance s malým počtem najetých km,kupoval jsem jí s dost velkým ostychem, protože jsem měl kdysi Astru G ale ta mě zklamala korozí,všichni mě ujišťovali,že Háčka už reznout nebudou ale ouha,po zimě jsem dělal očistnou kůru a na spolujezdcově straně mám na předních dveřích centimetrovej puchejř,uprostřed dveří - cca 2cm od ochranně boční lišty směrem dolů (nechápu proč na tomto místě,většinou reznou lemy a kamínky namáhané místa apod.),další místečko koroze je u zadních dveří za spolujezdcem a to na zadním spodním rohu.myslel jsem ,že už reznou jenom Fordí (ty už ale od roku cca 2003 také korozi pořešili),takže to vypadá ,že žezlo převzala Háčková Astra. :(
Chci se tudíž zeptat, k autu mám servisní knížku,auto má nyní najeto 76tkm a je to rok 2004 a bylo již 2x na servisní prohlídce,prvně v roce 2006 při 30tkm a poté v roce 2008(28.7.2008) při 52tkm,nyní bych měl jít opět na servisku,myslíte ,že mám nárok na reklamaci koroze?nebo se musí chodit na servisku každej rok?


díky za názory
ASTRA 1.6 16V Twinport

Reklama
 

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od vojta » 17 kvě 2010, 19:48

pokud nemáš v servisce potvrzenou kontrolu karoserie tak nemáš nárok, ale nejlepší budeš mít když se zeptáš v oplu
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od david.tomko » 17 kvě 2010, 19:49

Přesně tak, možná reklamace je podmíněna pravidelnou kontrolou koroze při servisní prohlídce. Já jsem reklamoval mezi prohlídkama a v pohodě vše vyřízeno u Auto Steiger. Pokud Ti nevypršel termín prohlídky, mělo by být všechno v pohodě.
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

jirkal
Příspěvky: 40
Registrován: 04 kvě 2010, 21:34
Bydliště: PŘÍBRAM

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od jirkal » 17 kvě 2010, 20:06

tak to mám asi smůlu, v servisce v kolonkách kontroly koroze neni ani čárka a to bylo auto vždy na servisce v autorizáku OPEL :(:(:(
dost mě to štve,Háčko je skvělě udělaný a spolehlivý auto např. proti citroenům,máme doma Piacasso a spolehlivost je katastrofální,ale zase nerezne :evil: .
ASTRA 1.6 16V Twinport

Uživatelský avatar
couddy
Příspěvky: 496
Registrován: 13 čer 2009, 14:47

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od couddy » 18 kvě 2010, 16:59

Dá se to vyreklamovat. Ja měl Forda, a provolal jsem se až do Prahy na dovozce. Nakonec to udělali.
V servisce máš totiž počet let záruky na prorezivění. Dá se ten problém uchytit i z "druhé strany" jako jejich prohřešek výrobce. Stojí to dost usílí, asertivity ale nakonec vyhraješ, když chceš.
Opel Astra H caravan 1.8 103kw
VW T5 9míst, 1.9 TDI, - NOVĚ možnost půjčit třeba na dovolenou.
ex: Opel Vivaro 2.5dti
ex: Astra H caravan 1.7cdti

Sherpaski.cz
lyžařská, snowboardová, telemarková škola Hrubá Voda


Skicamp.cz
Private Ski School


Chcibytinstruktor.cz

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 145
Registrován: 28 říj 2009, 14:17
Bydliště: Hradec Králové

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od Fritol » 18 kvě 2010, 18:24

nevim jestli by ti to uznaly... co jsi tady psal tak maš auto roku 2004 ale první prohlidka byla na 30 tkm a to v roce 2006. ale na pravidelnou garanční prohlidku musis jezdit kazdy rok kdyz ti ukaze inspekce.. a ne po 30 tkm.. teda pokud nemaš insp režim Eco Flex to je servisní prohlidka za 2 roky nebo 60 tkm. takže pokud maš normal tak nemaš pravidelně servisovane auto tudiž padla zaruka.. si teda myslím ja.. :)
http://www.danceradio.cz:)
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od david.tomko » 18 kvě 2010, 19:05

Fritol píše:nevim jestli by ti to uznaly... co jsi tady psal tak maš auto roku 2004 ale první prohlidka byla na 30 tkm a to v roce 2006. ale na pravidelnou garanční prohlidku musis jezdit kazdy rok kdyz ti ukaze inspekce.. a ne po 30 tkm.. teda pokud nemaš insp režim Eco Flex to je servisní prohlidka za 2 roky nebo 60 tkm. takže pokud maš normal tak nemaš pravidelně servisovane auto tudiž padla zaruka.. si teda myslím ja.. :)
Já bych zkusil rovnou zajít, nebo zavolat do Opela kde se auto kupovalo (servisovalo) a tam to s nima začal řešit. Věřím že uspěješ, držím palec.
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2009, 19:26

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od Marky » 18 kvě 2010, 19:47

V servisce je jasne napsane:
Aby bylo mozne uplatnovat zaruku Opel na korozi, musi byt vuz Opel zkontrolovan Opel partnerem kazde 2 roky (Astra G classic II a dodavkovy vuz Astra G jednou za rok).
Jak jsem byl ted nedavno na garancce, tak jsem je vylozene musel upozornit, aby mi to nezapomneli zapsat, takze je fakt dobre si to hlidat.

Jinak kroutim hlavou a nechapu jak Ti muze reznout Hacko, bud to bylo kur.a odflaknute ve fabrice, nebo jsi to mel bourane.
Doma mam i Gecko a na karoserii neni ani naznak koroze a to ji mam chudacka venku na parkovisti.
Samozrejme take drzim palce at to vyreklamujes 8-) .

PS:
Jinak never, ze fordi po roce 2003 nereznou, reznou ale urcite mene nez u FF1.
RV2005
http://img691.imageshack.us/i/img0356ru.jpg/
takto prece nemuze vypadat pozinkovany plech
http://www.ford-focus.sk/forum/download ... &mode=view
Přílohy
image0.jpg

jirkal
Příspěvky: 40
Registrován: 04 kvě 2010, 21:34
Bydliště: PŘÍBRAM

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od jirkal » 18 kvě 2010, 20:27

takže jsem ještě včera napsal mailem na stránkách opelu na jejich infolinku o info co je třeba ohledně uznání reklamace,dnes mi volala nějaká paní z číslem s maďarskou předvolbou ale mluvila česky a doporučila mi navštívit dealera a ten prý má povinost si to v každém případě ofotit a zaslat k posouzení !!!
takže ještě dnes jsem zajel do nejbližšího opel servisu a opravdu technik bez problému vše nafotil, i si ofotil servisku a vše zaslal k posouzení.
informačně jsem se ptal technika jakou mám šanci na reklamaci i přesto,že garančky nebyly každej rok a při obou garančkách se vyprdli na vypisování kontroly koroze v servisce, odpověděl,že si myslí tak 75% ,dle zkušeností s astrama H.
jinak reklamace na korozi Háčkovejch aster jsou prej dost častý,nejhorší místa jsou prej pod chromovanou mřížkou pátejch dveří, tam už prej reklamovali několik desítek kusů,dále pak lemy dveří a blatníky,většinou se utvoří puchýře a to je doba kdy je třeba ihned dojít do servisu na reklamaci,pokud se odloupne barva už je pozdě a reklamaci neuznají!!
do týdne mi dá vědět výsledek,tak se podělím. :?

řekl mi ještě docela zajímavej poznatek se kterým naprosto souhlasím,čím lepší má auto výbavu,tím je větší pravděpodobnost ,že se objeví koroze. :x
ASTRA 1.6 16V Twinport

Uživatelský avatar
couddy
Příspěvky: 496
Registrován: 13 čer 2009, 14:47

Re: koroze - reklamace

Příspěvek od couddy » 18 kvě 2010, 20:37

To je strasne zajimave.
Ovsem pokud by se u mne toto objevilo obvzlaste na patych dverich, tak me to tak nas...re, ze jsem schopny to auto jit hodit ze srazu... s korozi jsem si uz uzil dost. A vsichni mi tvrdili ze Hcka nekoroduji. Asi bych je sel do toho oplu uskrtit.
Opel Astra H caravan 1.8 103kw
VW T5 9míst, 1.9 TDI, - NOVĚ možnost půjčit třeba na dovolenou.
ex: Opel Vivaro 2.5dti
ex: Astra H caravan 1.7cdti

Sherpaski.cz
lyžařská, snowboardová, telemarková škola Hrubá Voda


Skicamp.cz
Private Ski School


Chcibytinstruktor.cz

Odpovědět