Ruční mytí auta - jak na to

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od milosh » 14 zář 2011, 09:24

Všiml jsem si že nás tady je dost kdo se o auta staráme řekl bych víc jak je zdrávo a možná nebude špatné si navzájem sdělit jaké prostředky na mytí použít a samozřejmě si sdělit jaký "technologický" postup kdo používáte :)

Já jezdím pokud to čas dovolí 1x týdně na ruční myčku - WAP-ku u nás v Ústí, jelikož je problém si tam natočit vodu do kbelíku takže s sebou vezu pěkně 5L kanystr s vodou, šampón s voskem, houbu a hadr na utření karoserie - vysušení.

Wapka papá drobný celkem pomalu takže když to vemu fakt důkladně za 40kč je auto umytý.

1. Opláchnu celé auto
2. Přijde na řadu kbelík se šamponem a houbou
3. Důkladný oplach auta
4. Vysušení
5. Odjezd 8-)

Samozřejmě toto se dá aplikovat jen jaro-podzim, v zimě když je pod nulou tak wapka nefunguje, ale našel jsem alternativu v podzemních garážích v OC Forum, kde za 90kč máte 15minut na umytí, což je docela ok, pokud ale i tam by byl problém pak už zbývá jen kbelík a houba před barákem, auto musí být čisté celý rok 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

Uživatelský avatar
stanomata
Příspěvky: 522
Registrován: 14 pro 2009, 08:01
Bydliště: SENEC /SR/

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od stanomata » 14 zář 2011, 09:38

tak robim to podobne na samoobslužnú umývarku http://www.autoprofit.sk/skoda-auto/ind ... moobsluzna ;)
v zime chodím na shell
ASTRA H CARAVAN 1.7 CDTI 59kW/80 koní
chiping 74 KW/ 100

Diagnostika OP-COM , aktivácia komfortných funcií

Uživatelský avatar
norinco
Příspěvky: 97
Registrován: 18 úno 2011, 13:42
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od norinco » 14 zář 2011, 10:16

Meju auto podobně jako milosh, tzn. hadicí s vodou ho ostříkám. Pak místo houby používám jemný smeták se šamponem.
Škoda Felicia Combi -> Opel Astra G Hatchback -> Opel Astra H Caravan 1.6 85kW voňavka 2011

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od x-father » 14 zář 2011, 10:44

Nejdriv ho cele namocim vapkou. Pouzivam vibracni nastavec, kterej me na predni casti auta nahrubo strhne hmyz.
Pak nastrikam predek auta a zrcatka odstranovacem hmyzu, ktery se necha par minut pusobit. Pak to staci vzit znova vapkou s vybracnim nastavcem a vsechen hmyz je pryc bez zdlouhave drhnuti.
Disky nastrikam cisticem disku a necham schvilku pusobit a pak vapka odstrani vetsinu necistot. Pripadne staci prejet jeste houbou.
Nasadim na vapku takovej ten nastavec s nadobkou a do nej dam autosampon a za minutku mam pokryte cele auto penou lepsi jak v mycce.
Nasadim na vapku rotacni kartac a umeju cele auto. Pak ho oplachnu plochym nastavcem na vapce.

Po uschnuti vemu skla ubrouskama na skla a interier ubrouskama na interier. Delaj takovou jemnou penu po ktere nezbudou zadny stopy. Takovy ty mastny cocpit spraye nesnasim.
Na auto mam takovy ubrousky namoreny ve vosku. Na cely auto me staci tak 3ks. Jde jen o to to trochu polestit, aby tam po uschle vode nezustala ta mapa.
Pak jeste tak ctvrthodinka vysavani a vyklepavani rohozek.
Pripadne fleky na sedackach vycistim penou a kartacem, ale to je lepsi delat tak den predem, pac to taky musi zaschnout.


No a pak uz jen nalozim drahou polovicku a prcka a mlcky leduju jak me tam drobi a cintaj po sedackach...

Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od hombre_71 » 14 zář 2011, 16:56

Wapku jsme si pořídila napůl s tchánem. Mají barák a vodu ze studny, takže pohoda.

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od power2 » 14 zář 2011, 19:23

Já mám na autě vosk, takže jen vapka na Benzině v Brno-Slatina a houbu z mořské řasy. Beru si i kýbl, kam napustím vodu a umyju hmyz z kapoty a jemný hadříky na leštění. Cca jednou za půl roku (až sleze vosk) šampón a následně vosk

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od Nerez » 14 zář 2011, 20:17

Jezdím na wapku na Agipu v Olomouci. Nejprve dám hlavní mytí, což je teplá voda se saponatem, potom pěnová kartáč a nakonec čistý oplach. Pokud vpředu zůstane hodně hmyzu, nastříkám na to odstraňovač, odrhnu opět pěnovým kartáčem a pak jen spláchnu čistou vodou.

Jocker
Příspěvky: 979
Registrován: 17 dub 2011, 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od Jocker » 14 zář 2011, 20:28

Doted jsem pouzival hadici, kybl a houbu autosampon od turtlewaxu a vosk. Ted me docela zajima aktivni pena...pouziva to nekdo?

btw - musi se nechat novy lak nejak vyzrat/vytvrdit?

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od Kesi » 14 zář 2011, 20:33

Určite to hneď napastuj :mrgreen:
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od Werewolf » 15 zář 2011, 15:25

Přidám můj postup:

1) Nejprv celý auto osvěžím wapkou
2) kýbel, houba, autošampon, udělám - střechu, čelní sklo, pravou stranu auta
3) spláchnu wapkou
4) ted přijde na řadu zadek, levá strana, kapota s předkem
5) spláchnu wapkou
6) kousek od wapky je výjezd z města, tam to jedu rozhulit na 140, abych to usušil a neměl mapy :-)

Odpovědět