Ruční brzda - nevystavuje

tpv
Příspěvky: 34
Registrován: 09 dub 2010, 07:58

Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od tpv » 30 lis 2010, 17:18

Ahoj,

mám problém s ručkou, když jí zatáhnu a povolím, tak na pravém zadním kole se nepovolí čelisti - konkrétně se nevrátí ta páčka, za kterou tahá lanovod, která vede do čelistníku a nějak převádí tahavý pohyb lanka na stiskávací pohyb čelistí. --- krkolomně posáno ale nevím jak jinak :).

Nesetkal jste se s tím někdo a nevíte čím to je, jestli lanovody, nebo čelistníkem?

Myslel jsem si, že to bude lanovod. Nechtěl jsem to dělat na ulici ve sněhu, tak jsem to odvez do servisu a:

1. Po hodině mi volali, že s tim nic neni, že to asi jen zamrzlo a je to ok. --- z toho plyne, že to dělá jen v zimě, v teplé garáži je to ok.
2. Když jsem auto vyzvedával, stálo prý cca hodinu venku a testnul jsem to a opět to dělalo. --- projevuje se to hlavně tak, že po povolení je volná cca 1,5 cm páka ruční brzdy a samozřejmě je zabržděné pravé zadní kolo.
3. Mistr ze servisu pod tim 10 min ležel a stříkal na to olej a hýbal s pákou mezi čelistníkem a lanovodem a nepomohlo to.
4. Jel jsem s tím cca 10 km a bylo úplně vařící kolo, ani když to poté stálo, tak se ručka nevrátila.

Konzultoval jsem s mistrem ze servisu a prý to může být lanovod nebo zadřený "šnek" v čelistníku, který nějak dělá převod tahové síly ručky na mačkání brzdových destiček. Je to ale závislé jen na počasí, takže to tam asi dělá nějaká voda nebo něco podobného.

- Nestalo se vám to také někomu?
- Nevíte čím by to mohlo být?
- Oni navrhují vyměnit lanovody --- to je ale cca 2000,- od ATE plus práce. Jelikož ale nevíme čím to je, tak bych nerad vyhazoval peníze do kanálu.
- Pokud by jsme šli cestou čelistníku a kontroly "šneku", tak prý musí pístek ven. Navíc že se to moc rozebrat nedá a když se vyndá pístek, tak už nelze vrátit zpět kvůli nějaké gumičce, která se roztáhne. Neměl jste to nekdo rozebrané?
- Prý se ale nedělají opravné sady na zadní čelistník, já ji ale na auto kelly našel, máte s tím někdo zkušenosti?

Text dlohý, otázek moc ale za každou zkušenost a názor budu rád. Ahoj Aleš.

Moje Astra: Combi H, 1.7 CDTi 74kW, model 2007 podle VIN, rok vyroby 2006.

Pokud by jsme nic nevymysleli, asi bych šel cestou lanovodu. Říkám si, že kdyby to bylo v čelistníku a jelikož je to jen v zimě, tak když jsem s tím přijel a měl jsem úplně vařící kolo, tak že by to snad ten čelistník zahřálo a ten by povolil .... jenže nepovolil :).

Reklama
 

miruna
Příspěvky: 161
Registrován: 12 bře 2010, 01:44

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od miruna » 30 lis 2010, 21:16

Ahoj, tak přesně tento problém řeším teď i já, dělá mi to úplně to samé co tobě, dokonce i stejné kolo. Lanovody nevím zda to budou aspoň se mi zdá že né v mém případě, odpojil jsem totiž lanovod od brzdiče a jde sním normálně hýbat takže zareznutej asi nebude, vidím to spíš na ten brzdič, dneska jsem objednal starší tak uvidím až příde v jakém bude stavu a vyměním ho a uvidíme co to bude dělat. Zatím jsem to kolo odpojil od brzdiče abych mohl jezdit. Volal jsem dnes do Plzně do opla a ptal se na opravnou sadu na brzd. třmen a Opl ji prý nedělá jedině celej třmen, jsou to pěkný šmejdi :( když jinde ty sady nabízejí. Zkus taky odpojit bovden od třmenu a zahejbej sním zda ti v bovdenu jezdí,pokud jo tak si myslím že to lanovodem nebude,abys nedal 2000 za lanovod a byl to třmen :( Pokud nějak pokročíš tak sem napiš to samé i já. Tak zatím zdar. A poradtě i vy ostatní nebo se to nikomu nestalo nebo nám nechcete poradit?

miruna
Příspěvky: 161
Registrován: 12 bře 2010, 01:44

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od miruna » 01 pro 2010, 21:07

Tak koukám, že nám nikdo neporadí :x , jsme asi jediný kdo mají tento problém

tpv
Příspěvky: 34
Registrován: 09 dub 2010, 07:58

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od tpv » 01 pro 2010, 23:22

njn tak uvidime, treba jeste nekdo napise.

Ja na to ted nemam moc casu navic jsem trochu nemocny a pocasko na montovani auta bez garaze take nic moc :).

Ale asi ted zkusim vyhaknout tan lanovod a testnout jak chodi ta packa na brzdici samotna a take jak chodi ten lanovod.

Pak dam vedet jak jsem pochodil.

Ales.

miruna
Příspěvky: 161
Registrován: 12 bře 2010, 01:44

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od miruna » 02 pro 2010, 06:58

Jsem tu páčku taky taky rozchodil v garáži že fungovala parádně, dal jsem to dohromady dal auto ven na mráz a zas to nefungovalo tak podle mého názoru jedině jiný brzdič nebo ten starý vyndat, rozebrat ho koupit opravárenskou sadu manžet a pořádně vyčistit a pak snad to bude makat. Dobrý je že jsem volal do Opla zda tu sadu prodávají a tam jedině že prý celej novej brzdič, tak jsem je poslal někam. V KV kelly tu sadu prodávají asi za 260,-

Uživatelský avatar
janda82
Příspěvky: 268
Registrován: 04 čer 2009, 14:51
Bydliště: Zilina

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od janda82 » 03 pro 2010, 00:36

Ja mam ten isty problem, rucna mi ostavala vysiet na pravom kolese, zistil som to az, ked mi zacalo znicoho nic triast autom. Inak ten spaleny pach prehriatej brzdy nebolo citit az ked som zastavil. V servise sme to precistily, namastili, vyskusali minimalne 50 krat, vracala sa v pohode. Akonahle som to vyskusal pred servisom presiel 1km a skusil koleso tak bolo zasa zohriate. Tak mam teraz odpojenu rucnu brzdu a kupil som nejaky pouzivany lanovod. Myslim, ze to tym lanovodom ale asi aj tak nebude. Ked sa trochu vycasi tak to skusim vymenit a dam info.
Astra H Caravan 1.7 CDTi (17DTH), 6xABG, ABS, ESP, PDC, Fog Lights, BC + Check Control, CD70+CID
Astra G Hatchback 1.7 TD (1.7TD) 1999-2008 R.I.P.
Diagnostika MDI, OPCOM, LAUNCH X431
Servis mobilných telefónov všetkých značiek

miruna
Příspěvky: 161
Registrován: 12 bře 2010, 01:44

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od miruna » 03 pro 2010, 11:55

Ahoj Janda 82 tak pak schválně napiš, já to budu řešit příští týden tak taky napíšu. Je zajímavé že to dělá jen to pravé kolo

Romano
Příspěvky: 34
Registrován: 12 pro 2009, 08:19

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od Romano » 05 pro 2010, 21:05

Zdravím pánové.
Moc Vám nepomůžu , ale příjdám trochu do diskuze.
Pokud je venku do asi -5C tak ručka chodí v pohodě. Pokud přimrzne víc , tak ručka jde zatáhnout(jednou)takže lanovod bude OK ,ale už se nevrátí a jde nahoru naprázdno.Zřejmně přimrzne obložení jinak by to asi při vyšších teplotách nefungovalo.
Domnívám se správně?
Přístí týden se mi nato mrkne automechanik, tak dám taky vědět.
Zvláštní že minulý rok -23C a vše v poho po celou zimu.
Štve mě to hlavně kvůli dvouhmotnostnímu setrváku u mého CDTI.
Astra Caravan 1.9 cdti 88Kw (8v)

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od Oťas » 05 pro 2010, 21:11

Co s tím má společného dvouhmotový sertrvačník?
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

tpv
Příspěvky: 34
Registrován: 09 dub 2010, 07:58

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od tpv » 05 pro 2010, 21:36

Zdar panove, tak jsem dnes jeste mnenil zadni tlumice, protoze byly uz mrtve a chtel jsem se pri tom kouknout na tu brzdu.

No ale byla mi strasna zima, tak jsem se na to nakonec vykaslal a trochu jsem to odlozil.

Koukal jsem na tesneni u lanovaodu (takovou tu gumicku) a ta je ok. Bavil jsem se o tom s kamosem co opravuje auta a on rika, ze nema cenu ani promazavat lanovody, ze v tomhle mraze zatuhne i mazani a je to jeste horsi.

Jsem s nim domluveny, ze se na to kouknem nekdy pozdeji a asi vyzkousime tu opravnou sadu na brzdic, rozebereme ho a zkusime to maznout a pak se uvidi.

"Romano" nevidel bych to na primrzle desticky, to kdyby to stalo dlouho, ale kdyz to zatahnes a hned povolis, tak mi nerikej ze primrzne desticka. Tam je neco spatne jinede. Pravdepodovne ty lanovody nebo brzdic ... nic jineho to asi byt nemuze.

Zatim cau TPV.

P.s.: Jeste mam ted sluzebni Astru H kombi najeto 30k a tam ta rucka ma uz v zakladu trochu vuli. Cca 1 cm se hejbe od spoda bez nejakeho velkeho odporu. To ta moje se normalne ani nehne a klade odpor uz od zacatku. Nicmene kdyz v te sluzebni zatahnu rucku a zase ji pustim, tak se vrati uplne stejne jak byla na zacatku. Takze se vraci uplne v poho, jen by chtela malinko seridit mozna :).

Odpovědět