vibracie volantu

Odpovědět
wojto33
Příspěvky: 118
Registrován: 03 zář 2008, 21:47

Re: vibracie volantu

Příspěvek od wojto33 » 06 kvě 2010, 21:45

no tak bolil to gumy .... uz som ich aj je...bol do kosa ... Uplne sa zacali akosi krivo opotrebovavat(boli to bridgeston ultragrip 7)... na letnych mi to nerobi tie sa opotrebuvavaju normalne
Astra H 1.9 Cdti 88kw 16v

Reklama
 

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: vibracie volantu

Příspěvek od Kesi » 06 kvě 2010, 21:58

wojto33 píše:no tak bolil to gumy .... uz som ich aj je...bol do kosa ... Uplne sa zacali akosi krivo opotrebovavat(boli to bridgeston ultragrip 7)... na letnych mi to nerobi tie sa opotrebuvavaju normalne
Určite to boli Bridgestone?? Ultragrip 7??
Lebo ja mám Good Year Ultra grip 7. Majú dve zimy za sebou a nesklamali ma 8-) 8-)
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: vibracie volantu

Příspěvek od david.tomko » 07 kvě 2010, 06:54

Kesi píše:
wojto33 píše:no tak bolil to gumy .... uz som ich aj je...bol do kosa ... Uplne sa zacali akosi krivo opotrebovavat(boli to bridgeston ultragrip 7)... na letnych mi to nerobi tie sa opotrebuvavaju normalne
Určite to boli Bridgestone?? Ultragrip 7??
Lebo ja mám Good Year Ultra grip 7. Majú dve zimy za sebou a nesklamali ma 8-) 8-)
Bridgestone Ultragrip 7 bych rád vyzkoušel :D
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

wojto33
Příspěvky: 118
Registrován: 03 zář 2008, 21:47

Re: vibracie volantu

Příspěvek od wojto33 » 12 kvě 2010, 21:29

heh hej bol to goodyear ... :D
Astra H 1.9 Cdti 88kw 16v

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: vibracie volantu

Příspěvek od david.tomko » 12 kvě 2010, 21:43

wojto33 píše:heh hej bol to goodyear ... :D
:D 8-)
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

Pico
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2008, 17:00

Re: vibracie volantu

Příspěvek od Pico » 25 kvě 2010, 20:41

Je to jednoznačne zle vyváženými kolesami. Keď ste vymenili za nové pneu, tak samozrejme museli koleso nanovo vyvážiť. Mám Astru CII najazdených mierne cez 20.000 km. Tento problém som riešil rok na letných a potom aj na zimných pneumatikách. Pomohlo až vyváženie na absolútnu nulu / po jednom grame /. Vyskúšal som viacero pneuservisov a po tom čo mi to v jednom vyvážili a ukázalo to na vyvažovačke OK, tak to vibrovalo. Išiel som inam, tam boli zistené diferencie až do 15 g. Po konečnom absolútnom vyvážení / predtým poctivo celé koleso vyčistené / som si konečne kúpil nové disky priamo v Opli a mechanik sa s vyvažovaním na moju žiadosť hral cca 45 minút. Nešiel som ešte po poslednej výmene dlhšie po dialnici, tak dúfam, že skúšky na krátkych úsekoch, ktoré boli bez vibrácií svedčia o dobrej práci. A Astra je oproti iným vozom mimoriadne citlivá na presné vyváženie kolies. Máme služobnú fábiu a pri výmene letných za zimné sa s vyvažovaním nikto nehrá a nič nevibruje. Takže ak vám vibruje volant pri určitej rýchlosti a pri vyššej sa to zmierni alebo prestane, je to na 100% zle vyvážené.

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vibracie volantu

Příspěvek od JohnyBA » 29 bře 2011, 09:50

Tak som spozoroval rovnaky problem s vibraciami. Od 120km/h vysie mi zacne volant vibrovat. Zacalo to niekedy okolo vianoc, ale kedze bol sneh tak som nejazdil tak rychlo. Potom som skusil dat prevazit predne kolesa ale nepomohlo to (Mam Goodyear UG 7). Myslel som ze to bude tymi prenumatikami, tak som pockal az prezujem na letne. Tento vikend som prezul ale vibracie nezmizli aj ked boli letne pneu vyvazovane.
Vysledoval som to, ze ked idem do zakruty do prava tak volant vibruje menej ako do lava, ale v tomto si nemozem byt isty pretoze cesty su hrbolate tak je tazko rozoznat ci to vibruju kolesa alebo nerovnosti na ceste.
Pre istotu som sa objednal do opla aby sa na to pozreli, aby nahodou nebolo nieco prasknute alebo nejaka vola v riadeni. Vo stvrtok to tam idem zaviest tak uvidim...
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: vibracie volantu

Příspěvek od swabel » 29 bře 2011, 11:49

Po dialniciach to vibruje napr. pri 130 km/h na niektorych usekoch aj mne, na niektorych usekoch je to ako po masle a volantom netrasie.
Tiez som uz 2 x prevazoval disky a nepomohlo to. :? Auto burane nebolo, diksy mam origo opel. (Aj ked uz nie su najrovnejsie).
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vibracie volantu

Příspěvek od JohnyBA » 29 bře 2011, 12:31

ak je hrbolata cesta ako napriklad ceska D1, tak by som sa necudoval. Ale niekedy idem po hladkej ceste, aspon sa mi to tak zda a volant trasie aj tak. Ak ho pustim tak auto ide pekne rovno ale na volante je vidiet jasne kmitanie. tiez mam origo disky opel.
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: vibracie volantu

Příspěvek od swabel » 29 bře 2011, 13:52

Robi mi to iste. V zime som si myslel, ze mam lad na diskoch... Kolko mas zavazia na kolesach?
Asi dost zalezi aj od kvality vozovky.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Odpovědět