Ruční brzda - nevystavuje

Romano
Příspěvky: 34
Registrován: 12 pro 2009, 08:19

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od Romano » 06 pro 2010, 17:57

Čau Oťas.
Ručka a dvouhmot.setrvák má společného to , že musím stát na rovině.
Pokud stojíš ve svahu bez zatažené ručky a zařadíš kvalt , tak kromě napnutí rozvoďáku zatížíš i pružiny setrváku , a pokud to budeš provozovat častěji tak ho dost spolehlivě odrovnáš. A ten balík za něj. Díky nechci.
Astra Caravan 1.9 cdti 88Kw (8v)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od Kesi » 06 pro 2010, 21:29

Ale čo s tým má rozvodový remeň. Ten je napnutý stále :twisted:
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Romano
Příspěvky: 34
Registrován: 12 pro 2009, 08:19

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od Romano » 08 pro 2010, 11:21

Čau.
Tak se mi na tu ručku podíval mechanik, tedy poté co ji na pravé straně zbavil ledového krunýře.
1.možnost proč se nechtěla vracet.
Lanovod je nepopraskaný , brzdič v pořádku,jen mám na pravé straně v púlce prasklou manžetku.Smůla je protože se dá koupit jen s celým lanovodem.
Takže pokud nechci vyměnit lanovod kvúli manžetce, tak mám jezdit a dál se uvidí.
Moc jsem nepomohl, taky z toho nejsem úplně nadšený.
Čus Romano.
Astra Caravan 1.9 cdti 88Kw (8v)

miruna
Příspěvky: 161
Registrován: 12 bře 2010, 01:44

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od miruna » 10 pro 2010, 14:16

Tak jsem dnes vyměnil pravý zadní brzdič a vypadá to že to tím nebude. Nechal jsem stát auto asi hodinu venku se zetaženou ruční brzdou a když jsem chtěl odjed tak po povolení ručky zůstala zase volná tak jak to dělalo před výměnou. Ale vypadalo to že kolo nebrzdilo nebo možná jen trochu protože po povolení ručky auto trošku popojelo,stál jsem na menší hroudě sněhu. Po ujetí asi tří kilometrů byla ručka po zatáhnutí a povolení zas v pořádku jak po montáři brzdiče. Tak to pánové bude asi ten lanovod,ale jsem z toho jelen,protože lanovod v bovdenu normálně chodí,tahal jsem za něj rukou a chodil normálně. Tak máte někdo nějaké napády. Nebo co zkusit dát jinou silnější pružinku,která vrací tu ruční brzdu,co myslíte pokud se tedy dá nějaká silnější pružinka co by tam šla sehnat.

miruna
Příspěvky: 161
Registrován: 12 bře 2010, 01:44

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od miruna » 10 pro 2010, 14:19

Jo a nevíte kde se dají sehnat levně ty lanovody na Atru H kombi. Díky za rady

miruna
Příspěvky: 161
Registrován: 12 bře 2010, 01:44

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od miruna » 10 pro 2010, 22:25

Tak mi ještě napadlo, že by to mohlo být tím, že mám taky poškozenou to gumovou housenku co je na konci bovdenu a protože to pak netěsní tak se do bovdenu dostane voda,která tam teď v zimě zamrzne a pak se bovden nevrítí zpět a ručka zůstane vyset, ale zase je divné že aspoň v mém případě se ručka vrátí tak z 80% a poslední cca 3mm zůstane vyset a kolo pak přibržďuje.Když by to bylo zamrzlé tak se to asi nepovolí vůbec ne? Lanovod mi jinak chodí volně když ho tahám rukou, v teple ta ručka vyset nezůstáva. Nějaké nápady?

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od Oťas » 11 pro 2010, 09:54

Romano píše:Čau Oťas.
Ručka a dvouhmot.setrvák má společného to , že musím stát na rovině.
Pokud stojíš ve svahu bez zatažené ručky a zařadíš kvalt , tak zatížíš i pružiny setrváku
Tak to snad nenamáhám.... v kopci zastavím, zatáhnu ručku, zadek auta podřepne (z kopce), pak dám kvalt a pouštím spojku, takže kvalt je tam jen pro jistotu.
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Uživatelský avatar
janda82
Příspěvky: 268
Registrován: 04 čer 2009, 14:51
Bydliště: Zilina

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od janda82 » 13 pro 2010, 21:06

Takze v mojom pripade to vyzera, ze to bolo zlym lanovodom, po vymene (za pouzity) to zatial ide bez problemov.
Vonku je -8 tak uvidime ako dlho to vydzi a ci to bude naozaj v tom. Ten pouzity lanovod nebol v najlepsom stave tak snad aspon 2 sezony vydzri a potom, ked tak kupim novy. Rucnu v zime pouzivam len ked sa potrebujem otocit :) alebo v horsom pripade ked ho rozmrazujem a som trochu v kopci.
Astra H Caravan 1.7 CDTi (17DTH), 6xABG, ABS, ESP, PDC, Fog Lights, BC + Check Control, CD70+CID
Astra G Hatchback 1.7 TD (1.7TD) 1999-2008 R.I.P.
Diagnostika MDI, OPCOM, LAUNCH X431
Servis mobilných telefónov všetkých značiek

wojto33
Příspěvky: 118
Registrován: 03 zář 2008, 21:47

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od wojto33 » 21 pro 2010, 21:45

jebu sa vam pravdepodobne lanovody.... dostane sa tam voda a potom to mrzne alebo hrdzavie vnutri .... novy stoji asi okolo 30-40 euri ... menil som ich uz 2x vecsinou je na vine manzetka pri brzdici ktora sa roztrhne a tadial tecie do lanovodu voda... staci odpojit od strmena a vyskusat rukou ako chodi lanko ... musi chodit lahko
Astra H 1.9 Cdti 88kw 16v

tpv
Příspěvky: 34
Registrován: 09 dub 2010, 07:58

Re: Ruční brzda - nevystavuje

Příspěvek od tpv » 29 pro 2010, 22:39

wojto33 píše:jebu sa vam pravdepodobne lanovody....
Ahoj, tak jsem konecne nasel trochu casu a vlezl jsem pod auto. Asi ma "Wojto33" pravdu, gumicka u kola na lanovodu, kde se zasekava rukca je uplna na maderu. Kdyz jsem odpojil lanovod od zadniho brzdice a zkousel s nim zahybat, tak to jde uplne spatne s seka se. Samotny brzdic s pruzinou chodi dobre.

Jen nechapu, ze to neudelali v tom servisu, kam jsem to dal :).

No objednavam lanovod a 1. vikend 2011 to mam s kamosem vymenit, tak pak dam vedet. Ahoj Ales.

Odpovědět